Radost Uskrsa podijelile s potrebitima: Društvo žena Buševec doniralo pakete obiteljima iz Lekenika i Velike Gorice
Kako bi najveći kršćanski blagdan uljepšale obiteljima u potrebi članice Društva žena Buševec organizirale su humanitarne akcije i paketima namirnica razveselile brojne potrebite obitelji. Ovih su dana pakete pomoći podijelile 18 obitelji s područja Velike Gorice te još 10 obitelji s područja Lekenika.
Paketi su podijeljeni u Buševcu, Turopolju, Vukovini, Podvornici, Velikoj Buni i Kozjači, a na lekeničkom području stigli su u Vukojevac, Brežane Lekeničke, Cerje Letovaničko, Lekenik i Dužicu.

-Pripreme za Uskrs u kršćanstvu počinju korizmom. Nakon završetka korizme dolazi Cvjetnica koja uključuje Veliki četvrtak, petak i subotu prije uskršnje nedjelje. Uskrs kao blagdan sa sobom donosi radost za vjernike, kao i različite simbole koji ukazuju na buđenje i početak novog života. Stoga se zahvaljujemo svima koji su u ovo korizmeno vrijeme odlučili pomoći i dati nešto od sebe obiteljima kojima je to prijeko potrebno – poručile su članice Društva žena.

U kupovini prehrambenih namirnica i higijenskih potrepština za obitelji iz Lekenika pridružili su se i pomogli: Nikolina Rožić, Jasmina Rožić, konoba "Stari podrum" vl. Matija Davutović i Barbara Vučilovski, kemijska čistionica NITENS D.O.O. vl. Mirela Čunčić i njezina radnica Sandra Zmesnik, Draženka Kovačić i Nada Kunić, naglasile su iz Društva žena Buševec.
Galerija slika
Područna knjižnica Galženica privremeno se zatvara zbog revizije, evo važnih uputa za korisnike
Za kulturne projekte Zagrebačka županija osigurala 665 tisuća eura, među njima i 20. Velikogorički brass festival
Odbojkaši slavili i treću u nizu, u subotu im goste stiže stari rival iz Čazme: Potrebna nam je uvjerljiva pobjeda
Nova urbana šuma u Vukomeričkoj ulici, zasađeno dvjestotinjak stabala, projekt ide dalje: "Ozelenit ćemo 9000 kvadrata sive infrastrukture"
Sportaši, prijavite se na natječaj Zajednice sportskih udruga i ostvarite pravo na stipendiju
Nova odluka Ministarstva o hitnim pacijentima iz Velike Gorice: Vozit će ih se u tri zagrebačke bolnice