Policija uhitila dva vozača zbog teških prekršaja, vikend rekorder u promilima skrivio nesreću u Drnku
Policijski službenici Policijske postaje Velika Gorica su 12.-14.12. proveli akciju „Pojačan nadzor vozila i vozača u dane vikenda“, na području policijske postaje Velika Gorica, prilikom koje su utvrdili 13 ciljanih prekršaja:
- 1 prekršaj upravljanja vozilom pod utjecajem alkohola,
- 1 prekršaj upravljanja vozilom bez položenog vozačkog ispita,
- 4 prekršaja prekoračenje brzine kretanja vozilom,
- 4 prekršaja nekorištenja sigurnosnog pojasa za vrijeme vožnje,
- 3 prekršaja nepravilnog korištenja mobitela za vrijeme vožnje.
Također je utvrđeno i 28 ostalih prekršaja iz domene prometa što ukupno čini 41 prometni prekršaj.
Uhićena su dva vozača zbog težih prekršaja i uz Optužni prijedlog prepraćena na Općinski sud – prekršajni odjel:
prvi vozač – alkohol iznad 1,50 g/kg i skrivio prometnu nesreću s materijalnom štetom,
drugi vozač – upravljanje vozilom bez položenog vozačkog ispita.
Najveća koncentracija alkohola
U nedjelju 14. 12. 2025. godine u 18,00 sati u mjestu Drnek kbr.12 C, općina Orle, 67-godišnjak s osobnim vozilom zagrebačkih registracijskih oznaka sudjelovao je kao okrivljeni u prometnoj nesreći s materijalnom štetom.
Očevidom su policijski službenici utvrdili:
- da se nije kretao sredinom obilježene prometnom trake, već je s vozilom skrenuo u lijevo na kolničku traku namijenjenu za kretanje vozila iz suprotnog smjera, gdje je prednjim dijelom vozila naletio na prednji dio drugog osobnog automobila koji mu je dolazio iz suprotnog smjera i da je upravljao vozilom dok je u organizmu imao alkohola u koncentraciji od 1,90 g/kg.
Uhićen je i nakon prekršajne obrade priveden na općinski prekršajni sud.
U optužnom prijedlogu zatraženo je da se okrivljeni, koji nije recidivista, kazni za sva tri prekršaja sveukupnom novčanom kaznom u iznosu od 1 610,00 Eura i da se izrekne zaštitna mjera zabrane upravljanja motornim vozilom B kategorije u trajanju od 6 mjeseci.
Okrivljeni nije recidivista, uhićen je i smješten u prostorije za zadržavanje do prestanka djelovanja opojnog sredstva te će sljedećeg dana uz Optužni prijedlog biti prepraćen na Općinski sud – prekršajni odjel.
-Za napomenuti je da se u vrijeme vikenda dogodilo 5 prometnih nesreća – priopćili su iz policije.
Razbojništvo na Šetalištu Franje Lučića: Napadnut i opljačkan strani državljanin
Kava za mame poduzetnice ovog vikenda!
Najavljena revizija knjižnog fonda na Dječjem odjelu, odjel se privremeno zatvara za korisnike
Zagrebačka županija raspisala natječaj za dodjelu javnih priznanja
Ukrasite dom u duhu Uskrsa i proljeća dekoracijama zadrugara Centra za odgoj i obrazovanje Velika Gorica
Pijan izazvao nesreću u Zagrebačkoj ulici: Udario u vozilo na semaforu, vozačica ozlijeđena