Pokupsko dobiva mobilno reciklažno dvorište, 85 % sredstava stiglo iz fondova EU
Iz Općine Pokupsko danas je stigla vijest da je 18. rujna potpisan Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava Europske unije, pa su tako odobrena sredstva za provedbu projekta pod nazivom „Mobilno reciklažno dvorište za Općinu Pokupsko“.
Projekt se provodi prema Javnom pozivu na dostavu projektnih prijedloga „Uspostava reciklažnih dvorišta“, kazali su iz Općine i dodali da je specifični cilj projekta potaknuti i povećati odvajanje te odvojeno prikupljanje različitih kategorija otpada na području općine Pokupsko.
Ukupna vrijednost projekta iznosi 376 500 kuna, a EU sufinancira 320 025 kuna. Projekt će se provoditi od 18.09.2020. do 18.09.2021. godine.
Inače, prema podacima Ministarstva zaštite okoliša i energetike za svaku pojedinu jedinicu lokalne samouprave u Hrvatskoj za 2019. godinu, po odvojenom prikupljanju otpada Općina Pokupsko našla se na samom začelju, odnosno njihova stopa sakupljanja iznosila je 0,00% pa se projekt nabave mobilnog reciklažnog dvorišta pokazuje itekako potrebnim za općinu.
U općini Kravarsko stopa odvojenog sakupljanja otpada za 2019. godinu iznosi 8,67 %, u Općini Orle 7,14 % dok se Velika Gorica smjestila ispod županijskog prosjeka sa samo 14,16% recikliranog otpada.
Udruga umjetnika "Spark" sudjelovala u programu Ivanja u Novom Čiču
Kreativnost bez granica: U ARTKVART-u održana završna izložba dječjih radova
Završnica sezone Štoos teatra uz koncertno čitanje fragmenata dramskog i pjesničkog opusa Zorice Radaković
GO SDP-a obilježila Dan antifašističke borbe
Carević okuplja goričke nogometaše, vjeruje da će Vatreni protiv Paname biti pravi: Budimir bi trebao doći do izražaja...
Mlada nada Gorice na pripremama za Europsko prvenstvo u Walesu: Luka Vrzić na popisu izbornika Oreščanina