Palimo drugu adventsku svijeću koja simbolizira mir: Paljenje svijeća znak je približavanja Kristovog rođenja
Vjernici diljem zemlje danas će upaliti drugu svijeću na svom adventskom vijencu.
Druga svijeća na vijencu je betlehemska i označava mir.
Došašće je vrijeme duhovnog promišljanja, vrijeme priprave za Božić. Riječ ‘advent’ potječe od latinske riječi ‘adventus’ što znači dolazak. U prvom dijelu došašća vjernici se pripremaju za Isusov dolazak, kada će prema vjerovanju ujedno biti i sudnji dan, dok se tijekom druge dvije nedjelje pobliže pripremaju za Kristov rođendan, odnosno Božić – dan kada je sin Božji postao čovjekom.
Adventski vijenac s četiri svijeće i grančicama spletenim u krug simbolizira vječni život.

Paljenje svijeća znak je približavanja Božića, odnosno Kristova rođenja. Prva svijeća je postilica ili prorokova svijeća koja simbolizira nadu i iščekivanje, druga je pomirilica ili betlehemska koja označava mir, treća je pastirska i označava radost i veselje, a četvrta je svijeća anđela i predstavlja ljubav.
Za proslavu Božića pripremaju se vjernici diljem Turopolja.
U svojim domovima upalit će svijeće na adventskom vijencu, a gorjet će i na vijencima postavljenima usred naselja, na trgovima i uz crkve čemu se svi možemo pridružiti i u zajedništvu i molitvi iščekivati Isusovo rođenje.
Sinoć je i druga adventska svijeća upaljena na Trgu Stjepana Radića.
(Foto: Sandra Sarija)
Preminula Snježana Pavić, bivša ravnateljica OŠ Eugen Kumičić
Učenici roga UŠ Franje Lučića pokazali izvrsnost na Međunarodnom natjecanju
FOTO Afrika u Hribaru: Učenici uživali otkrivajući tajne "majke kontinenata"
Vrlo dobri nastupi DVD-a Ribnica na natjecanju u Leskovcu Topličkom
Bliži se veliko finale: U subotu novo kolo Turopoljske lige trail trčanja na Ključić brdu, početkom ožujka starta 'škola trčanja' AK Turopolje
Tin Lučin, Manuel Štrlek i našički Gromovi u našem gradu: Gorica u petak kreće u Ligu za prvaka i borbu za Europu