Najavljeno novo grmljavinsko nevrijeme: Za zagrebačko područje izdano crveno upozorenje
Promjenljivo i nestabilno, mjestimice uz pljuskove i grmljavinu. Na širem zagrebačkom području vrlo je vjerojatno i nevrijeme, prolazno praćeno jakim i olujnim vjetrom. Vjetar u prvom dijelu dana umjeren, u višim predjelima i jak jugozapadni, popodne u okretanju na sjeverni i sjeverozapadni. Najviša dnevna temperatura zraka oko 27 °C, prognozirali iz Državnog hidrometeorološkog zavoda.
Meteoalarm izdao je crveno upozorenje za zagrebačko područje, a prema prognozama najgore bi trebalo biti u Međimurju, Zagorju i Podravini.
- Rasprostranjene i izražene oluje su vjerojatne pri čemu postoji opasnost za život od munja, tuče, bujičnih poplava i olujnog vjetra. Treba očekivati prekide u prometu te prekide u opskrbi energijom. Također je moguć značajniji prekid uobičajenih ruta prometovanja. Izbjegavajte putovanja koja nisu od iznimne važnosti – upozorio je Meteoalarm.

Patrik Lončar, Matej Turković i Lejla Lea Kajfeš zaslužili bronce na jakom G1/E1 BiH Openu u Sarajevu: Svi su pokazali iznimnu borbenost i želju!
TKD Velika Gorica među najboljima u Europi: Fantastična Lejla Lea Kajfeš brončana na kontinentalnom klupskom prvenstvu, Paula Kučiš i Matej Turković sjajni peti!
Svojevremeno najmlađi debitant u povijesti Rijeke stigao u Goricu
Josip Šalković iz Velike Gorice razvio Prijevozko, aplikaciju koja prati ZET i HŽ na jednom mjestu
Branitelji 153. brigade obišli ratni put na području Orašja i odali počast poginulima
Dopustite javnosti da upozna vašu umjetničku crtu: Izložite radove u Područnoj knjižnici Galženica