Na goričkim grobljima lani manje ukopa u odnosu na godinu ranije
Na osam goričkih groblja kojima upravlja VG Komunalac te na četiri groblja u općini Pokupsko i groblju u Kravarskom lani je zabilježeno manje ukopa u odnosu na godinu ranije. U 2023. godini ukopano je 695 naših sugrađana, što je za šest posto manje u odnosu na 2022. godinu kada je bilo 740 ukopa.
Najviše sugrađana napustilo je ovozemaljski život u zimskim mjesecima, u siječnju čak 71.

Radovi na posljednjim počivalištima
Voditelj UJ Groblja, Ivica Kolarec, istaknuo je kako su za ovu godinu u planu novi radovi na gradskim grobljima.
- Na groblju u Kušancu plan za 2024. godinu je daljnja izgradnja betonskih okvira te izgradnja armirano-betonskih grobnica - istaknuo je Kolarec te dodao da su krajem 2023. god i početkom 2024. opremljene sve prostorije namještajem i specijalnom opremom za ispraćaj i pokop.
Na vukovinskom groblju u tijeku je izgradnja 72 betonska okvira za nova grobna mjesta, a Grad Velika Gorica proračunskim je sredstvima osigurala sredstva za rekonstrukciju četiri glavne asfaltirane staze na ovom groblju kako bi se dodatno uredilo.
Nadalje, u Dubrancu u planu je za ovu godinu izgradnja 10 grobnih mjesta i to pet betonskih okvira za jedno grobno mjesto i pet betonskih okvira za dva grobna mjesta.
Početak siječnja donio južinu i promjenjivo vrijeme, idući tjedan stiže snijeg i temperature do minus 10!
Školarci iz Vukovine pokazali veliko srce u humanitarnoj akciji za Pučku kuhinju
U DV Žirek počinje provođenje programa "VRTKO - Rukomet u vrtićima"
Štedjeti, smršaviti, vježbati... Koje su vaše novogodišnje odluke?
"Avanture Luka Poriluka": Predstava za prevenciju pretilosti kod djece na goričkim kazališnim daskama
"Advent u Gorici" ulazi u svoju završnicu, klizalište je otvoreno do 11. siječnja