Maslinove grančice i drijenak za sugrađane
Cvjetnica ili Nedjelja muke Gospodnje posljednja je nedjelja pred najveći kršćanski blagdan na koju će vjernici sa sobom u crkvu ponijeti grančice na blagoslov.
Kršćanski običaj ophoda s grančicama, u spomen na Isusov svečani ulazak u Jeruzalem počeo se primjenjivati još u 4. stoljeću. U hrvatskom narodu na Cvjetnicu se obično nose grančice drijenka, vrbe, lijeske, ljubica i bršljana (u kontinentalnoj Hrvatskoj) te maslinovih i palminih grana (u primorskoj Hrvatskoj). Drenak i maslinove grančice tim povodom dijelili su prijepodne predstavnici Grada Velike Gorice predvođeni dogradonačelnicima Krešimirom Ačkarom i Ervinom Kolarcem te predsjednikom Gradskog vijeća Nevenom Karasom.

-Već tradicionalno dijelimo maslinove grančice našim sugrađanima to je jedna simbolika pred Cvjetnu nedjelju kojom obilježavamo Isusov ulazak u Jeruzalem kojime ulazimo u Vazmeni tjedan i bližimo se Vazmenom trodnevlju. U ove dane kao demokršćani se možemo povući u sebe, analizirati sebe i one milosti i radosti koje dobivamo od Boga-rekao je zamjenik gradonačelnika Krešimir Ačkar.
Maslinove grančice darovali su starijim i mlađim sugrađanima kao simbol mira i ulaska u posljednje korizmene dane, a u iščekivanju nade koju Uskrs donosi.
Galerija slika
Zbog nevremena više od 400 intervencija na području Zagrebačke županije: Stožer obišao najpogođenija područja
Stigli rezultati Dječje smotre folklora: OSS Buševec, FA Šiljakovina i FA Turopolje predstavljat će nas na županijskoj razini
Počinje obnova Centra za odgoj i obrazovanje Velika Gorica vrijedna 6,6 milijuna eura
Stožer civilne zaštite na raspolaganju građanima koji se i dalje pozivaju na oprez
Degustirano mlado vino Grozdovaca: „I ove godine pit ćemo vrlo dobra i odlična vina“
[FOTO] Odiseja mladih goričkih odbojkaša: Sigurno stigli do Zadra na državnu završnicu prvenstva Hrvatske