Lažno prijavio vlastito samoubojstvo za što bi mogao dobiti i do tri godine zatvora
10.09.2022. / Redakcija
Policija je završila kriminalističko istraživanje nad 35-godišnjakom zbog sumnje u počinjenje kaznenog djela „Lažna uzbuna“.
- Naime, sumnja se da je 16. kolovoza i 17. kolovoza 2022. godine u više navrata s unaprijed stvorenom namjerom da inicira hitno djelovanje državnih službi, putem mobilne aplikacije, lažno naveo da je počinio samoubojstvo skočivši u rijeku te je na takav način inicirao hitno djelovanje policijskih službenika - poručili su iz PUZ-a.
Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja kaznena prijava protiv 35-godišnjeg osumnjičenika je dostavljena državnom odvjetništvu. Prema članku 136. Kaznenog zakona za svoje nedjelo bi mogao dobiti i do tri godine zatvora.
Foto: Ilustracija/Petar Glebov/Pixsell
Zadnje objavljeno
Preokret u samo četiri minute: Knežević i kapetan Milanović zabili za feštu Velike Mlake u Obrezini
Lomnica produljila niz bez poraza na sedam utakmica, Polet opravdao ulogu favorita protiv 'fenjeraša' i zadržao korak s vodećim Kloštrom
Kapetan Krstanović zabio za slavlje Gradića nad Turopoljcem
Mraclin ostao bez bodova protiv Naftaša, Kurilovec u sudačkoj nadoknadi u Vrapču upisao četvrti uzastopni poraz
Zagrebačka županija bilježi rast broja turističkih dolazaka, Velika Gorica prednjači među gradovima, a fokus se pomiče na kvalitetu boravka
Ranch Kurilovec okupio zrakoplovce iz regije: Više od 150 sudionika na panelu „Spoji lice z glasom“