
Gradske stipendije u rukama učenika i studenata
Velikogorički učenici i studenti, njih 59, ove akademske godine dobilo je stipendije Grada Velike Gorice koje su im danas u Vijenici POUVG-a uručili gradonačelnik Krešimir Ačkar i pročelnica za školstvo Lana Krunić Lukinić.
Stipendije su dodjeljene po kriterijima uspješnosti i socijalnom kriteriju.
– Grad Velika Gorica osigurao je sredstva u Gradskom proračunu kako bi vama olakšali školovanje, a vaš jedini zadatak je učenje i ulaganje u cjeloživotno obrazovanje – poručila je stipendistima pročelnica Lana Krunić Lukinić i prepustila riječ gradonačelniku.
-Ovo događanje najbolje pokazuje koliko Grad brine o onome što je važno, a to je znanje i obrazovanje. U životu vam sve mogu oduzeti, ali znanje ne i koje god zanimanje budete izabrali u životu, koji god studij ste krenuli, trudite se kada ga završite da u tome što radite budete najbolji. Dajte sve od sebe jer život je prekratak i prevrijedan da bi ga trošili na nebitne stvari. I u nadolazećem periodu nastavit ćemo vas pratiti s ovim stipendijama i želim vam sretan i blagoslovljen Božić-rekao je gradonačelnik Krešimir Ačkar.
Nakon primopredaje stipendija, uslijedila je zajednička fotografija i zahvala učenika i studenta.
-U ime okupljenih želim vam svima sretan Božić i svako dobro u 2024. godini-rekao je u ime stipendista Antonio Šipušić, učenik Ekonomske škole Velika Gorica.
-Dobivenu stipendiju koristit ću za džeparac za izlaske s prijateljima ili možda neko putovanje-dodao je Antonio.
Stipendija Grada Velike Gorice dodjeljuje se za 12 mjeseci, računajući od 1. rujna 2023. Iznos stipendije je za učenike 70,00 EUR mjesečno, a za studente 135,00 eura mjesečno.
Galerija slika

Nezaustavljivi Ante zabio i u slavlju protiv madridskog Atletica: Jubilarni 20. pogodak Budimira u Španjolskoj, to je uspjelo samo još Šukeru i Peternacu

Nakon dva desetljeća gorički rukometaši sanjaju novu medalju Kupa Hrvatske: Spremni smo, motivirani i vjerujemo u našu borbenost, timski duh i energiju!

Povijesni preokret Turopoljca protiv lidera: U 15 minuta nadoknadili tri gola minusa, kapetan Tomislav Horvat u sudačkoj nadoknadi zabio za veliku feštu Kučana

Policajka vozila pod utjecajem alkohola i zabila se u dvorišnu ogradu u Vukovini

Gornja Lomnica: Pješak teško ozlijeđen nakon naleta kamiona

Tuđmanac i ove godine postaje centar sporta i dječjeg druženja i zabave: Bit će dodijeljena nagrada i za najbolju navijačku ekipu
