Ekipa „Zlatni kotao“ pripremila najbolju kotlovinu: „ Važni su dobro meso i dobar luk, kojeg treba dosta dinstati, te dosta povrća“
Zaljubljenici u kotlovinu i domaće delicije jučer su u velikom broju pohrlili u Obrezinu na prvo izdanje kulinarske manifestacije „Mini gastro Ščitarjevo“. Snage u pripremi kotlovine odmjerilo je 20-tak ekipa, a najbolja je bila domaća ekipa „Zlatni kotao“ predvođena gospodinom Damirom.

Evo što nam je rekao Damir tijekom pripreme pobjedničke kotlovine.
- Svako je priprema na svoj način. Važni su dobro meso i dobar luk, kojeg treba dosta dinstati, te dosta povrća – kratko nam je prokomentirao naš sugovornik.

Drugo mjesto osvojila je ekipa umirovljenika iz Kobilića, a treće mjesto Društvo žena Buševec. Najbolje tri ekipe nagrađene su peharima.
No, ono što je najvažnije ispunjena je i humanitarna svrha jučerašnjeg druženja.
- Kotlovina se rasprodala i sve je ispalo fenomenalno. Odaziv ljudi je bio jako dobar i prema komentarima bili su zadovoljni. Uspjeli smo skupiti veliki dio novca potrebnog za našu obitelj u potrebi. Nekoliko ekipa se skroz odreklo zarade. Skupila se zavidna svotica novca, koju smo već jučer uručili obitelji – rekla nam je Željkica Sviličić, predsjednica Društva žena Ščitarjevo.

Svečanom akademijom proslavljeno pola stoljeća Zrakoplovne tehničke škole Rudolfa Perešina
Dvostruko slavlje u Lojtrici: Na 15. rođendan vrtića podignuta eko zastava i potvrđen zlatni status Eko škole
Grad nam krase pisanice koje su izradile vrijedne ručice goričkih školaraca
Dva najvažnija objekta Plemenite općine "pod skelama": Nakon Lukavca počeli radovi na Muzeju Turopolja
Pijana vozačica skrivila nesreću u Kurilovcu, oduzeli joj vozačku na četiri mjeseca
Blagdan je Blagovijesti: Župa Navještenje slavi svoj titular