Dnevno izvješće: U Gorici 14 novih slučajeva, županija ima 102 COVID pozitivne osobe i 167 ozdravljenih
Prema jutrošnjim podacima Zavoda za javno zdravstvo Zagrebačke županije na području županije u protekla 24 sata zabilježena su 102 nova slučaja zaraze koronavirusom, dok je u odnosu na podatke od jučer ozdravilo 167 osoba.
Što se tiče grada Velike Gorice, potvrđeno je 14 novih slučajeva, a stanje u ostatku županije danas izgleda ovako: gradovi – 12 Samobor, 1 Sveta Nedjelja, 5 Zaprešić, 4 Jastrebarsko, 14 Velika Gorica, 4 Ivanić-Grad, 12 Dugo Selo, 8 Vrbovec, 1 Sveti Ivan Zelina, općine – 4 Brdovec, 3 Bistra, 3 Jakovlje, 2 Luka, 1 Pušća, 1 Klinča Sela, 4 Stupnik, 2 Pisarovina, 1 Žumberak, 5 Krašić, 6 Kloštar Ivanić, 1 Križ, 4 Brckovljani, 1 Rugvica, 1 Dubrava, 2 Gradec. Trenutno je aktivno 1090 slučajeva.
U domu za stare i nemoćne na vrbovečkom području pozitivna su četiri korisnika. Epidemiološka obrada je u tijeku, javljaju iz Županije.
I dalje Stožer civilne zaštite Zagrebačke županije apelira na sve stanovnike da se pridržavaju svih donesenih mjera i uputa te da posebice vode računa o socijalnoj distanci. Također, pozivaju ih da izbjegavaju putovanja. Svatko mora biti svjestan odgovornosti za vlastito zdravlje, zdravlje obitelji i sugrađana.
Ministar Bačić u Velikoj Gorici: Kreće se u projekt priuštivog stanovanja u gradu, uskoro i realizacija poslovne zone Kušanec
MNK Lazina u petak organizira turnir u beli: I roštilj za sve sudionike!
U Gudcima bez struje i u ponedjeljak
Od Našica do Dubrovnika, od Istre i Kvarnera do Velike Gorice: Igra se za Dedu Azenića, čuva se uspomena na sve one koji su ugradili dio sebe u razvoj goričke odbojke
Učinite dobro djelo, darujte krv! U ponedjeljak počinje nova akcija u Velikoj Gorici
Neke nove fore u učenju? Doznajte koje su, u Centru za djecu mlade i obitelj