Braća Dijanić ponovo na tronu međunarodnog robotičkog natjecanja!
Hrvatske ekipe ostvarile su veliki uspjeh na ovogodišnjem RoboCup 2024 Eindhoven natjecanju održanom u Nizozemskoj, od 17. do 21. srpnja 2024., izvijestili su iz Hrvatskog robotičkog saveza. Na natjecanju je za Hrvatsku nastupilo šest ekipa, među njima i mladi velikogorički robotičari, dobro znana braća Dijanić.
Ovo prestižno međunarodno natjecanje okupilo je oko 3000 robotičara iz 45 zemalja, koji su se natjecali u različitim kategorijama.
Dora i Ivan Dijanić, pod mentorstvom svog brata Antonija Dijanića, osvojili su 1. mjesto Supertimovi i 3. mjesto u ukupnom poretku u kategoriji Rescue Maze.

Iz Hrvatskog robotičkog saveza posebno su ponosni što se niti jedna ekipa kući nije vratila praznih ruku. Naime, osvojeno je ukupno 6 medalja (1 zlato, 1 srebro i 4 bronce) te 2 posebne nagrade u Junior kategorijama.
-Ovaj uspjeh ima ogroman značaj za Hrvatsku jer je rezultat dugogodišnjeg sustavnog rada koji obuhvaća brojne radionice i natjecanja u robotici. Ujedno je to i najbolji dokaz kako se uspješno nosimo s tehnološkim velesilama u edukativnoj i natjecateljskoj robotici – istaknuli su iz Hrvatskog robotičkog saveza.
(foto: Hrvatski robotički savez)
Carević okuplja goričke nogometaše, vjeruje da će Vatreni protiv Paname biti pravi: Budimir bi trebao doći do izražaja...
Mlada nada Gorice na pripremama za Europsko prvenstvo u Walesu: Luka Vrzić na popisu izbornika Oreščanina
Velikogorički sedmaš Mijo Novak osvojio broncu na Matematičkoj olimpijadi u Rumunjskoj
Velika nedjeljna završnica Gorica Opena: Vrhunska odbojka na pijesku na terenima kod Betonca!
Velika Buna pobjedom nad Šiljakovinom krenula u obranu naslova, u nedjelju se igra u Donjem Hruševcu i slavi Dan mjesta
Velikogorička priča o Kristini Ivatović i o društvu koje okreće glavu kada to ne bi trebalo