Ambijentalna instalacija 'Granule' Velikogoričanke Marite Burić Teskera krasi Floraart na Bundeku
U sklopu međunarodne vrtne izložbe Floraart 2021. koja je otvorena 1. lipnja na Bundeku, postavljena je i instalacija 'Granule' koja objedinjuje krajobraznu i primijenjenu umjetnost, a čija je autorica Marita Burić Teskera iz Velike Gorice.
Na izložbi u Parku Bundek predstavlja se 18 keramičarki s granulama koje simbolički predstavljaju hranjivo neophodno za rast biljke. To su čestice oku gotovo nevidljive, a o kojima svi ovisimo jer, kao što nema živog svijeta bez hranjiva, tako je umjetnost hrana za duh, ali i za tijelo i bez nje nam se viši smisao života ni ne može ukazati.

Projektant 'Granula' je Marita Burić Teskera dok su za izvedbu i realizaciju zadužen Zagrebački holding podružnice Zrinjevac. Suradnici na izložbi su Saša Martinović Kunović, Danijela Pičučjan i Nikolina Rodić Grgac.
-Ono na što nam granule ukazuju jest potreba za tim da pokušamo prepoznati jezik prirode i naučimo ga ponovo čitati. Autorice/keramičarke su nam u ovom slučaju prevoditeljice jezika površina koje nam poručuju da smo zaglušeni bukom grada i kojekakvim hightech zvukovima, zaboravili taj drevni jezik. Ako ga ponovo naučimo čitati, poštovanje nas prema planetu, a i planeta prema nama, bit će obostrano. Ljepota će opet stanovati ovdje- poručuje Marita.

Izložba se može pogledati do 6. lipnja ili na LINKU.
Galerija slika
Uzgoj božićnih drvaca u okolici Pokupskog traje već pola stoljeća: Običnu smreku zamijenila je nordijska jela
[VIDEO] Ante ponovno 'trpa': Golčina iz voleja i realiziran kazneni udarac za važno slavlje uoči Božićnih blagdana
Turopoljsko srce kuca i dalje: Licitirajte za potpisani dres Luke Modrića, VG Sport Caffe osvojio tradicionalni humanitarni malonogometni turnir
FOTO/VIDEO Kurilovečka šetnica u subotu živjela svoju Božićnu bajku
Na adventskom vijencu svijetli i četvrta, anđeoska svijeća
Kako je Stanka 'otkrila' AK Turopolje: Sve je počelo nezgodom na istoj ogradi na kojoj je i Čupić ostao bez prsta...