
Zvuci klapske glazbe vratile ljeto u Mraclin
Mraclin je proteklog petka u svom Društvenom domu ugostio klapski koncert naziva „Sjećanje na ljeto“ koji je te večeri sve okupljene vratio u bezbrižne i tople ljetne dane.
-Iako je sjeverac u petak pošteno pomeo mraclinske ulice i puteve ljeto nam se ipak vratilo u selo. Barem za onih sati i pol koliko je trajao klapski koncert “Sjećanje na ljeto” što su ga u Društvenom domu održale klape Vinčace (Novi Vinodolski) te Bošket i ženska klapa Armorin (obje iz Zagreba)- rekli su s Mraclin.hr-a.
Kako dalje navode domaćini, nije ni čudo kad su u pitanju najbolje hrvatske klape, pobjednice omiškoga i drugih najznačajnijih festivala klapske pjesme. Nastupivši u nekoliko sljedova gošće i gosti napravili su izbor iz klasičnoga, izvornog klapskog repertoara, a završetak je prošao, kako to obično bude, u opuštenijem tonu. Za kraj večeri klapa Vinčace predstavila se i u svojoj instrumentalnoj inačici, s nekoliko popularnih napjeva, a kad su na samom kraju sve tri klape nastupile zajedno, pridružila im se i nazočna publika.
-Vrijednost koncerta nije samo u upoznavanju s dragocjenim baštinskim oblikom vokalne glazbe, nego je za publiku, ali i za Dučecove članove, to prilika za susret s najvišim standardima u ovoj vokalnoj disciplini-kazali su Mraclinci.
Po završetku koncerta program se preselio u parter, uz Dučecov tamburaški sastav i okrjepu koju je osigurao pokrovitelj koncerta, tvrtka Kova, a u tom se raspoloženju druženje nastavilo sve do prvih sati idućega dana.
Izvor i foto: Mraclin.hr
Galerija slika

Požar u Lukavcu podmetnut, u tijeku kriminalističko istraživanje

Mladi trubač Tibor Rajtarić niže uspjehe: Zasjao na tronu "Dalekih akorda" s maksimalnim brojem bodova

Vito Čaić - velikogorički Dinamovac jedva čeka nedjeljni okršaj s Hajdukom: Pokazali smo im i prošli put koliko smo neugodni

Krenuli radovi u Bratstvu I: Ulicu očekuje kompletna rekonstrukcija, a radi se i u drugim dijelovima grada

Počinju VG FEST i Dani mladih i obitelji: Koncerti, radionice, plesne i sportske aktivnosti za sve generacije

Veliko priznanje za goričku kulturu: Za izložbu „Kruženje” u Galeriji Galženica Dubravka Rakoci primila nagradu „Vladimir Nazor”
