Završna svečanost 21. Biblijskog bdijenja ove subote
Završna svečanost Biblijskog bdjenja održat će se sutra, u subotu, 27. veljače misom zahvalnicom za pročitanu Bibliju i primljene milosti.
Svečanu misu s početkom u 19:30 sati predslavit će mons. Ivan Miklenić, kanonik.
Danonoćno čitanje Biblije, 21. Biblijsko bdijenje u župi Navještenja Blažene Djevice Marije u Velikoj Gorici počelo je na Čistu srijedu, 17. veljače i trajalo je pet dana kada su brojni čitači Bibliju čitali neprekidno, izmjenjujući se jedan za drugim svakih pola sata, izuzev dok traje sveta misa. I ove godine mladi i stari odazvali su se ovom događaju čitajući Sveto pismo od korica do korica, zapisujući svoje dojmove u knjigu utisaka, a kao mali znak pažnje svaki je čitač za sebe iz košarice izvukao papir na kojem je bio ispisan jedan od stihova u Bibliji. Za organizaciju je zaslužna Biblijska zajednica župe Navještenja BDM, a sutrašnje zahvalno misno slavlje bit će točka na "i" ove lijepe tradicije.

U župi Navještenja, u kojoj se na poseban način časti događaj kojim je Marija primila vijest od Boga da će začeti i roditi Sina Božjega, čašćenje Božje riječi Biblijskim bdjenjem prvi se put dogodilo 2001. godine. Više se godina na redovitim susretima okupljala skupina laika. Čitali su Božju riječ, molili, pjevali i osjetili poticaj Duha Svetog na početku novog tisućljeća ljudima skrenuti pozornost na zapisanu Božju riječ. Zamisao čitati Bibliju neprekidno pet dana i pet noći prihvatio je i podržao onda šnji župnik mons. Josip Frkin. Smisao takvog čitanja je da Sveto pismo iz skrivenih polica dođe na najsvetije mjesto u kući, da bude blizu oku, a na taj način i blizu srcu i da čovjek počne živjeti prema Božjoj riječi.
Galerija slika
Prvo pretkadetsko slavlje u jedinstvenoj nacionalnoj ligi: Nadam se kako ćemo sada biti opušteniji i da ćemo igrati sve bolje i bolje
Matineja za umirovljenike uz besplatnu projekciju filma „Song Sung Blue”
Ipak bez nove rukometne senzacije: Jakov Neralić bez promašaja, priliku protiv Zagreba odlično iskoristio mladi Lucas Pitt
Buđenje iz zimskog sna: Kup Velike Gorice kao 'zagrijavanje' za nastavak niželigaške sezone
Provala u Velikoj Gorici: 82-godišnjak ostao bez novca i tehničkih uređaja
Počinje trodnevna akcija dobrovoljnog darivanja krvi