Vraća se Matičin četvrtak: Poslušajte predavanje o heraldici u Turopolju
Ogranak Matice hrvatske u Velikoj Gorici vas poziva na 272. Matičin četvrtak koji će se održati 15. rujna u 19:30 sati u Područnoj knjižnici Galženica.
Ovaj četvrtak rezerviran je za znatiželjnike i ljubitelje grbova. Ako imate u obitelji grb ili povelju koju ste naslijedili prava je prilika da naučite sve o tomu.
Heraldika iliti grboslovlje je pomoćna povijesna znanost koja proučava postanak grbova, pravila njihova sastavljanja i povijest njihova razvoja.
Turopoljski kraj sa svojim plemenitašima vrvi grbovima što ga čini neiscrpnim izvorom za proučavanje heraldike – od plemenitaških povelja i grbova do modernih vizualnih identiteta poput grba Grada Velike Gorice ili pak grbova sportskih i ostalih klubova i društava.
Kroz bogatstvo heraldičke baštine Turopolja vodi će vas Josip Popovčić, dipl. povjesničar i kustos kulturno-povijesne zbirke Muzeja Turopolja.

Slavko Goluža: Gorica je puno bolja ekipa u odnosu na prošlu sezonu

Stigla je Noć borilačkih sportova!

Odavanjem počasti kod Spomen obilježja kraj Sajmišta GČ Kurilovec obilježit će svoj Dan

Pješak pod utjecajem alkohola neoprezno prelazio cestu 153. brigade HV-a, udario ga auto i teško ozlijedio

“Očuvajmo baštinu naših predaka”: Održana Etno radionica sekcije veza i tkanja

The M Brothers traže kuhara i prodavača koji će postat dio tima koji donosi vrhunske proizvode na stolove kupaca
