
U sjećanje na žrtvu Vukovara i Škabrnje otvara se izložba fotografija Zorana Filipovića "1991"
08.11.2024. / Maja Peranić
Povodom Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i žrtvu Vukovara i Škabrnje u Galeriji Trumbetaš otvara se izložba fotografa Zorana Filipovića pod nazivom "1991".
Ova izložba donosi potresne crno-bijele prizore iz najteže godine Domovinskog rata. Kroz Filipovićeve fotografije, obuhvaćene su slike s najvažnijih ratišta – od Vukovara do Dubrovnika, prikazujući razaranja i ljudsku patnju kroz suzdržanu, ali snažnu estetsku jednostavnost.
Izložba je prvotno postavljena u Gliptoteci HAZU povodom 25. obljetnice Domovinskog rata, a od tada je obišla brojne gradove diljem Hrvatske, promičući vrijednosti Domovinskog rata i žrtve hrvatskih branitelja.
Otvorenje izložbe je u petak, 15. studenog, u 18 sati.
Zadnje objavljeno

[FOTO] Pobjednički povratak na domaći travnjak: Čabraja i Kavelj osigurali slavlje, gosti s igračem manje zakomplicirali završnicu

Carević: Baš se veselim da se vraćamo na domaći teren, moramo biti 'na milijardu posto', to je moja odgovornost i moj zadatak

Prilika za dobro djelo: Rujanska akcija darivanja krvi kreće u ponedjeljak

Kreću pripremni radovi za rekonstrukciju Ulice Braće Radić u Mraclinu

Derbi Dinama i Turopolja u Novom Čiču, Posavec u Leknenom s Rakovcem igra za vrh ljestvice

Slavko Goluža: Gorica je puno bolja ekipa u odnosu na prošlu sezonu
