U POUVG-u doživite "zemlju vatre i leda"
U Vijećnici POUVG-a večeras u 19 sati Valentina Beg približit će vam zemlju leda i vatre kroz svoje putopisno predavanje.
-Dvije tisuće kilometara zemljom leda i vatre najlakše je opisati kao čarobne, toliko da vas ne bi iznenadilo ni kad bi vas glavom i bradom zaustavio vilenjak. Volim reći da je Island svojevrstan kraj svijeta budući da je sve iznad okovano vječnim ledom. Vikinška debela koža i meko srce, suživot s vilenjacima, geotermalni izvori energije, Golden Circle, Ring Road, crne plaže juga i bijele kape sjevera samo su neka od najzvučnijih obilježja magistrale koja vodi po rubu Arktičkog kruga maksimalnom dozvoljenom brzinom od 90 km/h- kaže Valentina, apsolventica Pravnog fakulteta u Zagrebu, a sebe opisuje kao skitnicu dubokog korijenja i copywriting freelancericu, te kao veliku ljubiteljicu aktivnog života, Majke Prirode, pisane riječi i kave.
Kako je doživjela Island, što ju je najviše dojmilo, koji savjet vam može dati, saznajte večeras na besplatnom predavanju.
Zbog radova HEP-a dijelovi grada i okolice bit će privremeno bez struje
ZFF stiže u Goricu: Besplatne projekcije u Retro kinu Galženica
Grad za goričke branitelje organizira premijeru filma „260 dana“
KUD Mičevec: Tri desetljeća rada na očuvanju kulturnog blaga, tradicije i identiteta zajednice
„Sjećanja na Vukovar do danas”: Skupna izložba ULIKUMVG u Galeriji Trumbetaš
Bolesti srca i krvnih žila i dalje su vodeći uzrok smrti u Hrvatskoj – što učiniti?