
POUVG časti kartom za 70. izvedbu popularne predstave 'I živjele su sretno'
Povodom Svjetskog dana kazališta, 27. ožujka, Pučko otvoreno učilište Velika Gorica za svoje gledatelje priprema komediju „I živjele su sretno…?“. Ova popularna predstava u produkciji Scene Gorica igra već treću sezonu za redom, a na Svjetski dan kazališta će biti njena svečana 70. izvedba.
Prije početka izvedbe, umjetnička voditeljica Scene Gorica Mia Krajcar, pročitat će međunarodnu poruku povodom Svjetskog dana kazališta. Upravo je njoj pripala nagrada za najbolju glumicu u predstavi, čak dva puta, na Festivalu glumaca u Vinkovcima 2017. te na Međunarodnom festivalu u Prištini. Predstava „ I živjele su sretno…?“ osim što je odigrana diljem Hrvatske, gostovala je na mnogim domaćim i inozemnim festivalima.
Oslanjajući se na izvorne verzije bajki, četiri glumice u predstavi propitkuju koncept sretnog završetka i institucije braka u 21. stoljeću u kojem razvod više nije iznimka nego gotovo postaje pravilo. Propitkuju se i stereotipi, klišeji te opozicije u muškim i ženskim društvenim ulogama. Kako izgleda život Trnoružice u suvremenom svijetu nakon 100 prospavanih godina i kako mu se brzo prilagodila pokazat će predstava.
Ulaznice se mogu podići na dan predstave, u srijedu, 27. 3. 2019., od 18:00 do 20:00 h na blagajni Učilišta.
foto: Goran Stanzl/PIXSELL

[FOTO] Pobjednički povratak na domaći travnjak: Čabraja i Kavelj osigurali slavlje, gosti s igračem manje zakomplicirali završnicu

Carević: Baš se veselim da se vraćamo na domaći teren, moramo biti 'na milijardu posto', to je moja odgovornost i moj zadatak

Prilika za dobro djelo: Rujanska akcija darivanja krvi kreće u ponedjeljak

Kreću pripremni radovi za rekonstrukciju Ulice Braće Radić u Mraclinu

Derbi Dinama i Turopolja u Novom Čiču, Posavec u Leknenom s Rakovcem igra za vrh ljestvice

Slavko Goluža: Gorica je puno bolja ekipa u odnosu na prošlu sezonu
