Ove subote Pleso slavi svoj dan, na rasporedu su dva turnira
Plešani su tradicionalno i ove godine sredinom lipnja pripremili sve potrebno za proslavu Dana Gradske četvrti. U suradnji sa članovima Vijeća GČ Pleso i Udrugom mladih, ekologije i sporta, kao i svih ostalih volontera, organizirana su dva malonogometna turnira u jednom danu, baš kao i prijašnjih godina.
-Prvo ćemo u petak, 16.lipnja od 20.00 sati kod spomenika u Plesu odati počast poginulim braniteljima u Domovinskom ratu, pok.Zlatku Britvecu i pok.Admiru Širokanoviću. Dan kasnije, u subotu 17.06 od ranih jutarnjih sati kreće otvoreni malonogometni turnir i razigravanje po skupinama, dok su 1/4 finala predviđena od 19.00 sati pa nadalje-poručili su iz ove Gradske četvrti.
Naslov brani ekipa BT Servisa koja je u prošlogodišnjem finalu pobijedila momčad Rakarja. Treća je bila ekipa Barba Niko koja se ove godine dodatno pojačala s trenerom HNK Gorice Željkom Sopićem i sportskim direktorom Mariom Brkljačom koji će uz prošlogodišnje igrače Mujdžu, Šrolera, Radanića i ostale svakako ciljati na sami vrh postolja.
Zanimljivo će svakako biti i na turniru Pleških ulica koji kreće u 13.00 sati a završava u 18.00 sati. Naslov brani Ulica Petra Zrinskog koja je u finalu pobijedila Ulicu Šandora Breščenskog dok je treće mjesto osvojila Kotrmanova ulica.

-U pauzi je predviđena revijalna utakmica između veterana Pleso i predstavnika Grada Velike Gorice. Za najmlađe smo opet pripremili veliki napuhanac pa ovim putem pozivamo sugrađane na druženje i glasnu podršku za svoje ekipe-rekli su nam iz vijeća Gradske četvrti Pleso.
Odlična suradnja vijeća Gradske četvrti Pleso s gradskim vlastima i gradonačelnikom Krešimirom Ačkarom polako sve više mijenja izgled unutar naselja, pa su u prvoj polovici ove godine Plepelićeva ulica i ulica Klarići dobile novi asfalt, dok je u najavi asfaltiranje dijela Šandora Breščenskog od ulice Klarići prema Pleškoj.
Druga i najveća faza rekonstrukcije ulice Petra Zrinskog polako ide prema svom kraju, dok je u najavi i izrada novog modernog košarkaškog igrališta.
-Pozivamo sve sugrađane na strpljenje, svjesni smo svih njihovih potreba koje smo detektirali i urudžbirali na potrebne adrese u gradu. Možemo samo reći da ćemo Vam i dalje, kao i do sada biti na usluzi da se poprave i urede sve ulice koje još nisu, parkovi, igrališta i sve ostalo bitno za bolji i ugodniji život u naselju-poučili su iz GČ Pleso.
Izbori u goričkom HDZ-u: Izabran novi saziv Gradskog odbora
FOTO Svečano otvoren impozantan vatrogasni dom DVD-a Buševec: Novo poglavlje u priči vatrogastva dugoj više od stoljeća!
Carević: Zaslužili smo pobijediti, a preuzet ću na sebe što nisam stavio neke druge igrače u prvih 11...
Rukometaši 'zaledili' Varaždince na 'minus deset': Nevjerojatni Marin Sorić upisao 19 obrana, Bruno Mlakar predvodio napad sa sedam golova, bez promašaja!
Vukovar i Vito Čaić razveselili Ivana Šćepinu: Ovaj sport donosi svjetlo i u one najteže trenutke
Užas u Selnici Šćitarjevskoj: Žena ubila člana obitelji