Orle i Rugvica uspješno očistili svako svoju stranu Save, družili se na Otoku ljubavi
Mladi Općine Orle sudjelovali su u akciji čišćenja obale rijeke Save, kao dio obilježavanja Dana planeta Zemlje.
“Sava kojoj pripadamo” naziv je ove velike akcije čiji je organizator Općina Rugvica. U cijeli program pridružila se i općina Orle uz koju je bila Udruga mladih općine Orle i Klub žena, vatrogasci te mjesni odbor Šćitarjevo.
-Općina Orle je čistila svoju obalu rijeke Save, dok je općina Rugvica čistila svoju stranu.
Prikupljeno je otprilike tonu otpada na području općine Orle. Na kraju smo se sastali sa općinom Rugvicom i mjesnim odborom Sćitarjevo na otoku. Naime, rijeka Sava ima svoj otok, koji nas dijeli, a i spaja. Taj otok smo nazvali Otok ljubavi. Na tom otoku Klub žena općine Orle je imao stol sa slasticama. Kuhao se i fiš paprikaš pod pokroviteljstvom općine Rugvica, pjevali su i plesali KUD Tančec, KUD Posavka, KUD Hrvata BIH Rugvica, KUD Šćitarjevo. Da bi bilo sve zanimljivije, na taj otok smo se vozili čamcima.
Pridružili su nam se i visoki dužnosnici, predstavnici Zelene liste europarlametarnih izbora. Bilo je očaravajuce, vrijeme nas je poslužilo i zaista smo uživali- kažu iz Udruge mladih općine Orle.
Foto/video: Udruga mladih općine Orle
Galerija slika
Velikogoričke dežurne službe spremne za novogodišnju noć, obišao ih zamjenik župana Ervin Kolarec
Pogled u 2025.: Godina u kojoj su započeli projekti koji će mijenjati Goricu
Više od 800 golubova, peradi i kunića predstavlja se na izložbi malih životinja u Velikoj Gorici
Trgovine danas rade skraćeno, provjerili smo gdje možete obaviti kupovinu
VG Čistoća objavila raspored rada i odvoza komunalnog otpada
Udarnice se iz Švedske vraćaju sa zlatom i uspomenama za cijeli život