
Mit ili stvarnost? Poslušajte znanstveno predavanje o smaku svijeta
„Zablude o smaku svijeta“ naziv je popularno-znanstvenog predavanja koje će se u Gradskoj vijećnici održati u utorak, 30. listopada.
Predavanje će voditi mag. prim. Kem. Marko Šimac koji će nastojati odgovoriti na brojna pitanja o mitovima o smaku svijeta.
-Svjesni svoje smrtnosti i prolaznosti ljudi su razmišljali i o prolaznosti svijeta. Uz mitove o stvaranju svijeta, civilizacije su dijelile i mitove o smaku svijeta. Razvojem znanosti i tehnologije ti mitovi nisu nestali već su prešli u tehno svijet, postali složeniji i prosječnom građaninu realniji-stoji u najavi predavanja koje će pojasniti koliko su često opisivani scenariji smaka svijeta realni i odgovoriti na pitanja imaju li oni temelja u stvarnosti ili su plod mašte te prijeti li nam uništenje iz svemira ili unutrašnjosti našeg planeta.
Predavanje će započeti u 19 sati, a ulaz je besplatan.

FOTO Zrakoplovni dan u Velikoj Gorici: Izloženo svih 12 Rafalea, spremna i spektakularna priredba na goričkom nebu!

Proslava Inkluzije u Velikoj Gorici: Fuji vas poziva na 'Get Together' u Gradsku sportsku dvoranu

Carević uoči okršaja s Hajdukom: U specifičnoj smo situaciji, ali sezonu moramo završiti na pravi način

Idete na AIRVG? Evo važnih informacija o prijevozu i parkingu

Požar u Lukavcu podmetnut, u tijeku kriminalističko istraživanje

Mladi trubač Tibor Rajtarić niže uspjehe: Zasjao na tronu "Dalekih akorda" s maksimalnim brojem bodova
