
Kazališnu sezonu u Gorici otvara dječja predstava „Čarobnjakov učenik”, a nastavlja komedija "Stambeno pitanje"
Dolaskom prvih dana jeseni otvara se i nova kazališna sezona u našem gradu. Pučko otvoreno učilište već je izdalo program i najavilo prve dvije predstave koje će zaigrati na kazališnim daskama.
Kazališna sezona u Gorici započet će predstavom za najmlađu publiku. Riječ je o oživljenoj bajci „Čarobnjakov učenik” koji na daske Dvorane Gorica donosi uigrana ekipa Scene Gorica. Priča je to o čarobnjaku Vilibaldu kod kojeg zanat uči nespretni i pomalo lijeni šegrt, dječak Fricl. Kako čarobnjak uživa da ga se dvori, često zapovijeda komadima pokućstva, posuđu i predmetima da rade po kući, a Fricl, kako ne bi morao obavljati nikakve teške poslove, nastoji se domoći čarobne formule ne bi li i on mogao naređivati. Ovu uzbudljivu kazališnu priču možete pogledati u nedjelju 26. rujna od 17 sati.
Scena za odrasle otvara se 29. rujna, u 20 sati predstavom „Stambeno pitanje”, komedijom stanja i raspoloženja koju je na scenu postavio redatelj Ivan Leo Lemo po tekstu Snježane Babić Višnjić, a mnogi će se, gledajući je, prepoznati iz svojih bračnih ili „dobrosusjedskih“ situacija.
Ulaznice možete nabaviti na blagajni POUVG-a ili ovdje, a što vas još čeka "škicnite" ovdje.

Slavlje u dramatičnom dvoboju u Varaždinu: Ceković predvodio, ključan doprinos Karaule i Sorića

Nesvakidašnji prizor: Konji prošetali prostorom Zračne luke Franjo Tuđman

FOTO Proslavljeno stoljeće vatrogastva u Okuju: "Ponosni smo na našu prošlost i nadamo se da će mladi tradiciju nastaviti"

CRO Race i ove godine stiže u Zagrebačku županiju: Ponajbolji svjetski biciklisti ponovno će projuriti i kroz Veliku Goricu

Nesreća kod sortirnog centra Hrvatske pošte, oprezno u prometu

FOTO „Perunfest” pružio pogled u narodne predaje, izvukao Krampusa iz pepela i poručio: "Potrebniji nam je danas nego ikad!"
