Jubilarni Albatros "leti" u Dubrovnik u ruke Vesne Barišić
Jubilarna, 30., književna nagrada biblioteke Albatros ide u ruke Vesne Barišić iz Dubrovnika za zbirku kratkih priča pod nazivom "Ispričat ću ti priču". Na natječaj je ove godone pristiglo 20 radova, a prosudbeno povjerenstvo najboljim je ocijenilo ovu zbirku koja prezentira Domovinski rat i njegove sudionike na jedan drugačiji način.
- Povjerenstvo ustvrđuje „kako se radnja njezinih pripovijedaka rastvara brutalnošću skandinavskih krimi serija, a i otvoreni krajevi kao da jamče novu sezonu – u ovom slučaju novu priču – povezljivošću koja uobičajenom značenju ´zbirka pripovijedaka´ daje posve novo značenje“-objavilinsu iz Pučkog otvorenog učilišta Velika Gorica.
Zbirka kratkih priča Ispričat ću ti priču prezentira Domovinski rat i njegove sudionike na jedan drugačiji način, gledajući iz perspektive postratnog promatranja njegovih sudionika, kao i njihovih osobnih trauma, ali i trauma autorice i njene obitelji, dodali su.
Vesna Barišić, rođena je 1965. g. u Dubrovniku, gdje i danas živi i radi. Diplomirani inženjer cestovnog prometa, većinu radnog vijeka je provela u Ministarstvu unutarnjih poslova RH. Blagoglagoljivost, ljubav za poviješću i očaranost rodnim gradom rezultirale su današnjim poslom turističke vodičice, ne samo turista i posjetitelja Dubrovnika, već i sugrađana za koje osmišljava ture o temama iz povijesti rodnog grada.
U Donjem Hruševcu česti prekidi u opskrbi električnom energijom, iz HEP-a tvrde: "Potrebni su ozbiljniji zahvati uz trasu dalekovoda"
Velika Gorica će u Novu godinu uploviti uz grupu Viking, a svemu prethodi tradicionalni dječji doček!
Tradicionalni 19. božićni koncert priprema FA Šiljakovina u Kravarskom
"Naših 50 godina osnutka" - FA Turopolje poziva na cjelovečernji koncert
U kapelu u Roženici došle moći Svete Marije Margarete Alacoque
KUD Dučec poziva na koncert „Narodil se Jezuš Bog“ u Mraclin