Humanitarna sarmijada: Guštaj u sarmi i učini dobro djelo
"Prosinac u Gorici" donosi i jedno sasvim novo, a opet humanitarno događanje u našem gradu, ovoga puta u organizaciji Kulturno-umjetničkog društva Čiče i Legalisa.
U nedjelju, 9. prosinca, slijedi nam prva humanitarna sarmijada. Kako bi prikupili sredstva za humanitarnu akciju "Legalis playground" i opremili dječje parkove u ruralnim naseljima ili četvrtima koje nemaju uređeno igralište, te kako bi se nastavilo uređenje Etno naselja Čiče, sudionici akcije pripremat će 500 sarmi koje ćete moći kupiti i tako pripomoći akciji svojom donacijom, i pritom uživati u ukusnom tradicionalnom jelu, kuhanom vinu i čvarcima na prostoru kod Centra za posjetitelje.
Sarma će na meniju biti od 12 sati, u vrijeme ručka, a događaj se odvija uz potporu Turističke zajednice i Grada Velike Gorice. Želite li se pridružiti akciji možete i sami skuhati sarmu i tako se uključiti u humanitarku, ili, ako se želite jedan dan odmoriti od kuhanja, dođite na ručak i učinite dobro djelo.
GORICA SE KREĆE Više od 250 sudionika na pet kilometara dugoj stazi za naše parasportaše i boćare
U Galeriji Galženica otvorena izložba Amele Frankl: intimni dijalog s mitskim Prometejem
Akcija „Car meet scene” u Velikoj Gorici: Policija automobile poslala na izvanredni tehnički, 13 ih isključeno iz prometa!
Pod krapinskim reflektorima: Perica Vidak i njegov Zagorec slavili protiv Kurilovca
Dan narcisa: "Počele smo s narcisama iz naših vrtova, nakon 23 godine vide se konkretni rezultati"
Kučani igraju u Mičevcu, susjedski derbi Gradića i Lukavca, Velika Mlaka 'gostuje' u Gornjoj Lomnici