Gudački kvartet Sebastijan gostuje u Gorici
Ove subote u Dvorani Galženica sve ljubitelje klasične glazbe čeka posebna poslastica – Gudački kvartet Sebastian dolazi nam u goste.
Izrastao iz nekadašnjeg Kvarteta muzičke omladine Zagreb, od 1990. godine ovaj Kvartet obuhvaća širok raspon glazbenog stvaralaštva od renesanse do suvremene glazbe s naglaskom na izvedbama djela hrvatskih autora. Izvode djela Ive Tijardovića, Milka Kelemena, Josepha Haydna, Camille Saint Sansa i mnogih drugih, a od 2002. održavaju ciklus koncerata u Maloj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu u kojemu su ugostili ugledne svjetske glazbenike.
Za diskografsku kuću Croatia Records snimili su 7 CD-a od kojih su tri osvojila nominacije za diskografsku nagradu Porin, a u travnju 2020. njemačka izdavačka kuća cpo objavila je njihov CD sa skladbama Božidara Kunca, Frana Lhotke i Josipa Štolcera Slavenskog.
U subotu će vas na violini dočekati Anđelko Krpan i Teodora Sucala Matei, na violi Nebojša Floreani, a na violončelu Zlatko Rucner, a gostovat će i Milko Pravdić na klarinetu. Na programu su Anđelko Klobučar: Krist na križu – tri stavka za gudački kvartet, (koje je sam skladatelj posvetio Kvartetu Sebastian), Hindemithov Kvintet za klarinet i gudački kvartet, op. 30 te 10. gudački kvartet u Es-duru, op. 51 Antona Dvořáka.
Ulaznica je 20 kuna, a koncert počinje u subotu, 25. veljače u 19:30 sati.
Žena upala u kuću u Šenoinoj i krenula krasti, vlasnici je spazili i pozvali policiju
„Idem u penziju – i što sad?”: Pridružite se promociji knjige pogotovo ako ste pred mirovinom!
Kraj Lukavca pronađen ukradeni automobil, u potpunosti je izgorio
Iznenadite dragu osobu za Valentinovo: Prigodna prodaja cvijeća ispred Tržnog centra
Zlatni Velimir Šandor na Grand Prixu u Dubaiju: Veliki uspjeh i izvrstan nastup na otvaranju sezone
Senzacija za povijest goričkog rukometa: Slavlje nad našičkim Gromovima još će se dugo pamtiti