Dva Grand Prixa s Međunarodnog natjecanja idu u Veliku Goricu: Trubači Stefan, Marin i Tibor najbolji među 130 mladih glazbenika!
Sjajne vijesti stižu iz Latvije s Međunarodnog natjecanja za mlade glazbenike puhačkih instrumenata na kojem su se među 130 natjecatelja posebno istaknuli učenici Umjetničke škole Ftanje Lučića iz Velike Gorice. Stefan Gjorgiev, Marin Čačić i Tibor Rajtarić ostvarili su maksimalne rezultate te u Veliku Goricu donose tri prve nagrade!
Riječ je o mladim trubačima iz klase Tomislava Špoljara, prof. izv. savjetnik, koji su se na natjecanju "Wind stars 2025" za puhačke instrumente, predstavili uz klavirsku pratnju Nore Mamić, prof.

MARIN ĆAĆIĆ, STEFAN GJORGIEV i TIBOR RAJTARIĆ osvojili su svi PRVE nagrade u svojim kategorijama, a uz to u Veliku Goricu se vraćaju s dva Grand Prixa.
-Marin je u kategorijama uzrasta od 7 do 14 godina imao najveći broj bodova te je u toj dobnoj skupini osvojio GRAND PRIX. Stefan je također osvojio GRAND PRIX u dobnoj skupini od 15 do 19 godina, a Tibor ga prati za 0,88 bodova na drugom mjestu. Dakle, od sveukupno 130 kandidata, naša škola ima 3 najbolja - izvijestili su ponosno iz škole.

Ovo ugledno natjecanje se održava više od 20 godina za sve instrumente i sve dobne skupine te je jedno od najvećih u tom dijelu Europe i kroz njega su prošli mnogi poznati glazbenici. U komisiji su bili renomirani trubači iz Izraela, Mađarske, Litve, Estonije, Latvije, Poljske i Hrvatske (naš nastavnik Špoljar).

-Čestitamo nastavniku Špoljaru na još jednom sjajnom uspjehu kao i nastavnici Mamić na klavirskoj suradnji i predivnoj podršci. Najveći BRAVO za Marina, Stefana i Tibora -poručili su iz UŠ Franje Lučića.
Foto: UŠ Franje Lučića
Galerija slika
Carević: Zaslužili smo pobijediti, a preuzet ću na sebe što nisam stavio neke druge igrače u prvih 11...
Rukometaši 'zaledili' Varaždince na 'minus deset': Nevjerojatni Marin Sorić upisao 19 obrana, Bruno Mlakar predvodio napad sa sedam golova, bez promašaja!
Vukovar i Vito Čaić razveselili Ivana Šćepinu: Ovaj sport donosi svjetlo i u one najteže trenutke
Užas u Selnici Šćitarjevskoj: Žena ubila člana obitelji
Kalajžić pojačao Goricu, Validžić najavio Crikvenicu: Trener vjerujem u mene, što je dobro za moje samopouzdanje
S igračem više u završnici ipak bez preokreta protiv Vukovara, Kavelj atraktivno zabio za bod: Tri puta pogađali okvir, jedan gol poništio VAR...