Klas u Mičevcu zaustavio Lomnicu, Meštrica slavila doma, Turopoljac izgubio u Farkaševcu

18.03.2023. / Damir Žbulj

Klas je još jednom potvrdio kako se u proljetnom nastavku probudio i kako ima dobru ekipu, koja se može nositi sa svim suparnicima, iako se i dalje nalazi na samom dnu ljestvice.

Osjetila je to i drugoplasirana Lomnica, koja se nadala punom plijenu protiv 'fenjeraša', ali na kraju može biti zadovoljna osvojenim bodom.

Gosti su poveli već u 16. minuti, strijelac je bio Mateo Kljajić, ali je u finišu prvog dijela stvari na početak vratio Matija Gredelj.

Početkom nastavka ekipa pod vodstvom Štefa Deverića opet vodi, ponovno je zabio Kljaić, ali Gredelj je u 77. minuti uzvratio na identičan način te je postavio na konačnih 2:2.

Lomnica je u Mičevcu ostala i bez pobjede i bez Leona Garvanovića, koji je zbog ozljede ruke morao igru napustiti u 32. minuti dvoboja. U igru je tada morao Antonio Homsi, a njega je pak na poluvremenu zamijenio Hrvoje Skupnjak. U finišu su priliku dobili još i Teo Beg i mladi 19-godišnji Stjepan Deverić, ali bez promjene rezultata. Za ekipu Siniše Miokovića su od prve minute krenuli Petrović, Galić, Antunović, Majić, Vidaković, Gredelj, Gusak, Petir, Kešina, Marić i Janić. U nastavku su ušli Kerep, Kruezi, Kulušić i u samoj završnici Perša, no, drugu pobjedu sezone Klas ipak nije ostvario.

Lomnica je ovim 'kiksom' u Mičevcu izgubila korak za liderom iz Jastrebarskog, koji je u ovom kolu bio uvjerljiv kod Sloge u Križu.

Meštrica je na svom travnjaku pak stigla do svog osmog ovosezonskog slavlja, nakon 2:0 protiv Bregane.

Ivan Krpečanec je u 41. minuti probio gostujuću obranu, dok je dvoboj prelomio pogodak Krešimira Košutića u 72. minuti susreta.

Turopoljac je s 2:1 poražen u Farkaševcu kod Zrinskog, nakon što u prvom poluvremenu nije bilo pogodaka.

Domaći su poveli početkom nastavka preko Vrančića, ali je desetak minuta kasnije Filip Saraf izjednačio.

Nažalost, Matušić je 15-ak minuta prije kraja zabio ključni gol za domaće slavlje.

U nedjelju će od 15.30 sati, u 18. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige, Mladost u Obrezini dočekati Kupu, dok u Buševec na noge Poletu stiže Klokočevac.