Filip Turkalj odveo Lukavec u četvrtfinale Kupa NSZŽ, ispali i Gradići i Mraclin i Jelačić

15.09.2022. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca nastavljaju svoj ovosezonski put u Kupu Nogometnog saveza Zagrebačke županije, nakon što su na svom travnjaku s minimalnih 1:0 svladali Zelinu!

Junak slavlja bio je Filip Turkalj, koji je u 35. minuti zabio jedini pogodak na susretu!

U početnoj postavi trenera Batovanje bili su Ante Anić, Alen Vidaković, Karlo Ostojić, Josip Žuljević, Filip Turkalj, Luka Sedlaček, Danijel Kahlina, Mario Topić, Marijan Grdenić, Domagoj Matić i Luke Nathan Bogadi. Početkom nastavka strateg Lukavca napravio je četiri promjene, ušli su Roko Krpan, Hrvoje Humeljak, Marko Cimeša i Albert Valentinčić, dok je u završnim minutama priliku dobio Marko Grdenić.

Gradići su iz Kupa ispali na gostovanju u Hrastju, a imali su pola sata prije kraja dva gola prednosti, koje je zabio Josip Hrženjak. Croatia se vratila u utakmicu preko Lončara i Pekčeca, koji iz penala zabija u završnici za 2:2. Domaćin je bio uspješniji u izvođenju udaraca s bijele točke i Gradići neće vidjeti četvrtfinale.

Ništa bolje nisu prošli niti Mraclin ni Jelačić iz Vukovine.

Mraclin je s 0:2 ispao od branitelja naslova, Save Strmec, a golove im je zabio Plojović-Beriša u drugom poluvremenu.

Jelačić je doma poražen od Bistre, a jedini pogodak postigao je Tomislav Kukec, već u osmoj minuti utakmice.

Polet i Kurilovec u Buševcu svoj okršaj osmine finala Kupa NSZŽ igraju 21. rujna.