07.03.2011

Rukometaši Gorice i odbojkašice Azene pale na tablicama

Na domaćem terenu rukometaši Gorice izgubili 29:31, Azena u Vinkovcima pala na 5. mjesto.

U utakmici protiv Dubrave rukometaši Gorice nisu uspjeli izvući bodove. Obje momčadi su podjednako ušle u igru, i u prvom djelu je bilo dosta neizvjesno. Do isteka 30. minute Goričani su uspjeli steći prednost od +2 i završiti prvi dio s 12:10. Odmah na početku drugog djela gosti serijom od 4 golova prelaze u vodstvo, što su Goričani kasnije stigli. Ipak, dvije minute prije kraja igrač Dubrave Dumančić pogađa za nedostižnih 25:28. Dželalija i Seferović pokušali su smanjit razliku, no "veprovi" su ipak okončali utakmicu s 29:31.

Budući da su Bjelovar i Siscia podjelili bodove, baš kao i Nexe i Poreč, Goričani su sa 7.mjesta pali na 9. Krajem tjedna očekuje ih utakmica protiv Moslavine.

Odbojkašice Azene nemoćne su bile protiv ŽOK-a Cestorad na gostovanju u Vinkovcima. Domaća ekipa, inače jedina neporažena u Superligi, nadigrala je Azenu 3:1. Unatoč prvom neizvjesnom i dugom setu koje su dobile Velikogoričanke, Vinkovčanke su dobile preostala tri seta (29:31,25:20,25:20,25:20) pa tako i pobjedu. Azenašice su tako sa sedmim porazom sezone pale na 5.mjesto, a sljedeće kolo igraju ponovo u gostima kod OK-a Zagreb.