Dva komada Radovića i jedan Bilića za povratak Lukavca na pobjedničke staze, Kurilovčani se nisu dobro proveli u Vrapču

21.04.2024. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca vratili su se na pobjedničke staze na svom travnjaku protiv zagrebačkog HAŠK-a, i to poprilično uvjerljivo, nakon sigurne 3:0 pobjede u 26. kolu 3. NL Centar.

Angelo Bernardo Radović bio je junak domaćih navijača, jer je suparničku mrežu prvo zatresao nakon pola sata igre, a onda i u 68. minuti, pogotkom koji je i prelomio ovaj dvoboj. Konačna potvrda slavlja stigla je nekoliko minuta kasnije, kad se u listu strijelaca upisao i Bruno Bilić.

Za Lukavec su igrali Anić, kapetan Marijan Grdenić, Ostojić, Radović, Antun Grozdek, Vukman, Bilić, Banić, Zenko, Rašić, Ivan Grozdek te Vidaković, Klarić i Cimeša.

Kurilovec se nije baš dobro proveo u Vrapču, a domaći su čak četiri puta zatresli mrežu Mislava Janka Tora. Maciel Florentino Diego je prvi put to napravio već u devetoj minuti, a u 41. je Matej Kelava povećao prednost. Luka Sedlaček je u samom finišu prvog dijela vratio nadu u pozitivan rezultat, međutim Diego je početkom nastavka ponovno strijelac, a u 66. minuti je kompletirao i hat-trick, za finalnih 4:1.

Ovo je drugi uzastopni poraz Kurilovčana nakon povratka na klupu Senada Harambašića. U prvih 11 bili su vratar Tor, Knežić, Mrvičin, Ćosić, Sedlaček, Elijah, Žlebečić, kapetan Završki, Čurek, Blagoev i Rojka, a priliku s klupe dobili su Lukavečki, Pušić, Milković, Saiti i Bolješić.

Bez bodova je ostao i Dinamo iz Odranskog Obreža, koji je na svom terenu poražen 2:1 od Samobora, kojeg s klupe vodi Marko Pancirov.

Vito Pezo je 'načeo' domaće u devetoj minuti, a nekoliko minuta kasnije za Samobor zabija i Vanja Kulenović, bivši junior Gorice.

Lukavec je na petom mjestu ljestvice s 44 boda, da manje od Maksimira i jedan više od Ponikva. Dinamo je s 36 bodova na desetom mjestu, dok je Kurilovec na 33, ali uz utakmicu manje.

U idućem kolu, u subotu od 17.30 sati, na Udarnik stiže Maksimir, Lukavec gostuje kod Trešnjevke, a Dinamovci kod Gaja u Maču.

Lukavec će u utorak od 17 sati igrati četvrtfinale Kupa Grada Velika Gorica kod Vatrogasca u Kobiliću, dok će u srijedu Gradići dočekati Ban Jelačić iz Vukovine. Polet iz Buševca je svoje mjesto u poluzavršnici izborio preko Mraclina, a među četiri najbolje ekipe ovog natjecanja je i Kurilovec.