30.09.2010

Premijer liga: Pregled 4. kola

Pregled posljednjeg odigranog kola donosimo u suradnji s sportnet portalom kojima ovim putem zahvaljujemo na dozvoli za prenošenjem članaka. Praksu pregleda odigranog kola ćemo nastaviti i u budućnosti.

U četvrtom kolu Premijer lige čak je pet klubova došlo do bodova na gostujućim parketima. To su redom CO Zagreb, Međimurje, Zamet, Siscija i Nexe.

Međimurci su odlično iskoristili izuzetno slabi dan Poreča. Domaćini u dvorani Veli Jože u prvom su poluvremenu naime postigli svega četiri pogotka, a s takvom igrom baš nikako nisu mogli parirati ekipi iz Čakovca. Kod gostiju je jako dobar bio prvenstveno vratar Sladoljev (18) koji je obranio i pet penala Porečana, dok su najviše golova za Međimurje dali Paponja i Jeftić (po četiri).

U gostima je bodove upisao i Nexe, koji tako drži korak s CO Zagrebom, oba kluba imaju do sad stopostotni učinak. Iako favoriti, Našičani nisu u prvom dijelu to uspjeli iskazati, iako su imali prednost na 10:13 i 11:14. Bjelovar se vraća u igru, Vuglač i Pribanić pronalaze put do gostujuće mreže, pa domaći na odmor idu s +1 (18:17). U drugom su dijelu tempo Bjelovarci s Nexeom uspjeli držati do 40. minute, nakon čega se gosti previše odvajaju. Najbolji strijelac za domaće bio je Pribanić (9), a za goste Markotić (8).

U buzetskoj sportskoj dvorani gostovala je ekipa hrvatskog izbornika Slavka Goluže i slavila s +4 po isteku 60. minute. Siščani su bili dobri već u prvom dijelu, kad su uspjeli na odmor otići s +2 (13:15), a u drugom su dijelu čvrstom obranom došli i na veću razliku. Najbolji strijelac za Buzet bio je Šunjić (7), a za goste Bešlić (6).

U Zagrebu lokalni derbi Medveščaka i Dubrave, kojeg je dobila ekipa Medveščaka, upisavši tako svoju prvu pobjedu. Tijekom cijelog prvog poluvremena gosti iz Dubrave vode, a na poluvrijeme odlaze u plusu za jedan gol, što međutim odmah po povratku na travnjak poništava svojim golom Rajić. Na to se nadovezuju Didić i Marinčić, te je Medveščak u svom prvom vodstvu nakon 1:0 (13:11). Gosti preokreću rezultat desetak minuta kasnije, ali domaći nisu bili spremni potpisati poraz. Za lopte su se borili lavovski. U 58. minuti je 22:23, ali serijom od tri gola (Marinčić, Kontrec), te obranama Kvesića, bodovi ostaju kod kuće.

Na četiri boda je otišla i Karlovačka banka, koja je Moslavinu pobijedila s uvjerljivih +12. Iako je utakmica startala sporo, a gosti su držali priključak, čim su Karlovčani digli tempo nade za Moslavinu više nije bilo. Karlovac je već na poluvremenu imao +10 (18:8), iz čega se Moslavina nije znala vratiti. Najbolji je strijelac za Karlovac bio Batinić (7), a za Moslavinu Slukan (5).

Arena je pobjedom nad Varaždincima na četvrtom mjestu tablice, sa šest bodova. Prvu veću prednost domaći rade u 20. minuti (10:7), nakon štos e većinom igralo gol za gol. Iz toga se Varaždinci vraćaju, a s dva gola Vidačeka i jednim Jagačića odlaze i na +1 (12:13). Domaći Bašić ipak uspijeva izjednačiti na 13:13 prije odlaska na odmor. Neizvjesno je i napeto do sredine drugog poluvremena, no tada Arena pronalazi dobitnu kombinaciju i stvara veću prednost koju Varaždinci više nisu mogli nadoknaditi.

Treće mjesto je nakon četvrtog kola otišlo Zametu, koji je slavio kod Gorice. Konačna je prednost gostiju iz Rijeke bila +2, no treba reći da su Zamećani prvo svoje vodstvo, nakon dobrog starta domaćih, imali u 22. minuti. Do odlaska na odmor Gorica se vraća u vodstvo, koje kod 20:20 u drugom dijelu gosti dostižu. Pred kraj utakmice su gosti imali 29:32, ali je posljednji gol postigao domaći Ceković. Najbolji strijelac za Goricu bio je Dželalija (7), a za Zamet Hrvatin (7).

autor: Ivana Strahija, hrsport.net