25.10.2010

Košarkaši poraženi od novopečenih suparnika u A-2 ligi

KK Gorica izgubila je ovoga vikenda utakmicu 3. kola A-2 lige centar, protiv gostiju iz Moslavine konačnim rezultatom 65:70 (10:14, 13:17, 21:21, 21:18). I dok su na početku sezone uspjeli pobijediti Šanac iz Karlovca koji trenutno drži 2.mjesto, dečki su loše startali protiv nove momčadi u A-2 ligi, što su protivnici dobro iskoristili.

«Igramo bez srca, samo dva koša smo dali» vikao je trener Jenkač, nakon što je zvao prvi time-out za Goricu. Igrači su se pomalo trgnuli, ali lopta «nije htjela» u koš, pa je prva četvrtina završila 10:14, a ni druga četvrtina nije bila puno bolja, i opet su gosti dali 4 poena više (13:17), iako su u jednom trenutku imali prednost od +11.

Tek je posljednja četvrtina u kojoj je početni rezultat bio 44:52, bila je nešto sasvim drugačije, gdje se najviše iz goričkih redova istaknuo Puljak. Sedam minuta prije kraja Gorica smanjuje razliku na –3, da bi u zadnjoj minuti rezultat bio 65:67, no ipak je bilo kasno. Promašena slobodna bacanja tada su se najviše osjetila. Gorica nije mogla više preteći goste, a u zadnjim sekundama gosti pogađaju tricu, i to je bio kraj.

KK Gorica sada je na 8.mjestu ljestvice, no tek je treće kolo i još ima prilike za puno bolji plasman, sami igrači će tek pokazati koliko to žele. Sljedeću utakmicu igraju protiv Zrinjevca 6. studenog.