19.09.2010

Gorica na vrhu tablice

Sjajnom izvedbom, po ne baš idealnim uvjetima na travnjaku, nogometaši HNK Gorice protiv NK Pomorca došli su i do četvrte pobjede u 5. kolu 2. HNL.

Unatoč kiši petstotinjak gledatelja se uputilo na tribine dati podršku nogometašima trenera Petravića, a iako je kiša usporila protok lopte gledala se napeta borba do isteka 90-te minute. Već u drugoj minuti zatresla se greda gostiju nakon glavom upućene lopte Budimira, a sve mu se vratilo u 24. minuta kada nakon izvođenja kornera Budimir dovodi domaćine u vodstvo.

Već par minuta kasnije na suprotnoj strani igrališta, iz kornera u 30. minuti, nespretnost u obrani domaćih dovodi do izjednačenja. Unatoč daljnim pritiscima na odmor se otišlo s nerješenim rezultatom. Na novu izglednu priliku, da se u tvrdoj utakmici dođe do pogotka, čekala se 65. minuta kada u prodoru Gorice u gostujućem šesnaestercu pada Dvorneković, a sudac pokazuje na bijelu točku. Isti igrač preuzima odgovornost, ali njegov udarac promašuje okvir vrata.

Posljednjih desetak minuta utakmice trener Petravić daje priliku Igoru Hajduku koji povjerenje opravdava sjajnim udarcem s 20 metara u 86. minuti kada njegova lopta završava iza leđa gostujućeg vratara.

S rezultatom 2:1 i s nova tri boda, sada ukupno 12, HNK Gorica je zasjela na sam vrh tablice na kojemu će ostati barem do slijedeće subote kada putuje u goste u Međimurje.