Lukavec opravdao ulogu favorita u Kobiliću, u srijedu okršaj Gradića i Jelačića

24.04.2024. / Damir Žbulj

Nogometaši Lukavca, koji itekako uspješno nastupaju u 3. NL Centar, opravdali su ulogu favorita protiv Vatrogasca u Kobiliću, inače člana 1. ŽNL Jug, sedmog ranga našeg klupskog nogometa...

Lukavec je polufinale Kupa Grada Velike Gorice izborio 3:1 pobjedom, ali je do početne prednosti stigao tek u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena, kad je u Angelo Bernardo Radović probio domaću obranu.

Karlo Ostojić je vodstvo povećao u 57. minuti, ali da se u ovoj dvoboj vrati neizvjesnost pobrinuo se Ivan Paradžik, samo šest minuta kasnije.

Sve dvojbe oko prolaska u iduću fazu natjecanja otklonio je Radović, svojim novim pogotkom, desetak minuta prije kraja.

NK VATROGASAC KOBILIĆ: Branimir Grilec, Josip Šošić (Matija Šimek 46'), Ivan Paradžik, Petar Krasnić, Ivan Kontić, Luka Krstanović (Toni Štefner 78'), Ivan Matanović, Ivan Antunović, Luka Kirinić (Marko Haraminčić 70'), Josip Grilec (Christian Sambol 72'), Mato Barišić.

NK LUKAVEC: Ante Anić, Marijan Grdenić, Karlo Ostojić (Alen Vidaković 58'), Angelo Bernardo Radović, Antun Grozdek (Nathan Luke Bogadi 89'), Mate Vukman (Matej Šarić 83'), Bruno Bilić, Ante Banić, Adrian Zenko, Mihovil Rašić, Ivan Grozdek.

Radović je dva komada zabio i prije nekoliko dana u prvenstvenoj pobjedi protiv zagrebačkog HAŠK-a.

Polufinale Kupa već je ranije izborio Polet, iznenađujućim slavljem u Mraclinu, u srijedu od 17.30 sati snage će odmjeriti Gradići i Jelačić iz Vukovine, dok je među četiri najbolje ekipe i Kurilovec.

Za to vrijeme u Lukavellu gostuje mlada hrvatska U-16 nogometna reprezentacija, koja igra UEFA razvojni turnir s vršnjacima Finske i Švedske.