Lomnica s igračem više uzela bod u Kučama, Polet i Mladost na identičan način stigli do novih pobjeda

01.11.2021. / Damir Žbulj

S posebnim zanimanjem čako se lokalni derbi Turopoljca i Lomnice, u 12. kolu Jedinstvene županijske nogometne lige.

Domaćin je imao priliku pobjedom ponovno zasjesti na vrh ljestvice, dok su Boemi stigli na ovo gostovanje u nizu od osam uzastopnih utakmice bez poraza.

Ekipa Štefa Deverića svoju pozitivnu seriju je nastavila i u Kučama, no, iako više od cijelog poluvremena imala igrača više, nije na kraju uzela sva tri boda.

Lomnica je i povela već u osmoj minuti preko Filipa Gršića, ali je u 15. minuti Josip Mlinarić izjednačio na 1:1. Pokazalo se kako je to bio i konačni rezultat.

U 37. minuti Leon Jaki je zaradio izravni crveni karton, nakon starta na Drmiću, koji nakon toga nije mogao nastaviti igru.

Borbena ekipa Marka Pancirova uspjela je u drugom dijelu sačuvati svoju mrežu i uzeti vrijedan bod u borbi za naslov prvaka JŽNL.

Turopoljski derbi privukao je dosta znatiželjnika, željnih dobrog nogometa, a okupilo ih se preko dvije stotine.

Polet je u Buševcu s 2:0 bio bolji od Zrinskog, a golovi su pali u otvaranju utakmice i u sudačkoj nadoknadi.

Bruno Šestak načeo je goste iz Farkaševca u četvrtoj minuti, a Matej Janušić je potvrdio slavlje u samom finišu dvoboja.

Identičnim rezultatom Mladost je u Obrezini svladala Jasku Vinogradar Jastrebarsko. Već u drugoj minuti precizan je Marko Ivančić, a na konačnih 2:0 postavio je Mario Kos, pola sata prije kraja. Kos je u igru ušao u 20. minuti umjesto Marka Šorše...

Turopoljac ima bod zaostatka za vodećim Naftašem, a u idućem kolu Zeleni igraju derbi u Zdencima Brdovečkim kod Vatrogasca.

Lomnica je na petom mjestu, a niz bez poraza će pokušati nastaviti u nedjelju od 14 sati doma protiv Dinama iz Jakovlja.

Mladost u subotu gostuje kod Zrinskog, Klas kod Sloge u Križu, a Polet u nedjelju od 14 sati u Rakovom Potoku. Kupa u istom terminu čeka Jelačić iz Vukovine!