Jelačić uzeo bod Naftašu i 'pomogao' Kučanima, Turopoljac pobjedom u derbiju s Lomnicom ponovno dolazi na vrh

31.10.2021. / Damir Žbulj

U dvoboju 12. kola Jedinstvene županijske nogometne lige u Vukovini je gostovao Naftaš Ivanić, lider na ljestvici. I nije slavio!

Jelačić je hrabrom i borbenom igrom uspio uzeti bod, iako je posljednjih desetak minuta igrao bez isključenog Josipa Mihanovića.

Domaći su i vodili od 16. minuti, pogotkom Josipa Miletića, ali je Naftaš u finišu prvog dijela stigao do izjednačenja, golom Brkića. Gosti su u prvom dijelu bili bolji, ali nisu uspjeli okrenuti rezultat u svoju korist.

U nastavku je to bio pravi nogometni okršaj, s nekoliko prilika na obje strane, međutim, ostalo je na semaforu 1:1.

NK BAN JELAČIĆ VUKOVINA: Davor Sakač, Marko Rovišan (Antonio Nikić 58'), Ivan Landeka, Petar Krasnić (Filip Harambašić 46'), Mateo Maslač, Miron Memić, Josip Mihanović, Mateo Nikić, Josip Miletić, Jurica Čumpek, Antoni Prizmić.

Ovakvim ishodom zadovoljni su i u Kučama, jer Turopoljac u nedjelju od 14 sati u derbiju s Lomnicom ima priliku ponovno preuzeti vrh ljestvice.

No, neće im biti nimalo lako protiv sjajne ekipe pod vodstvom Štefa Deverića...

Nadamo se kako će magla biti milostiva.

Od 14 sati u Obrezini kod Mladosti gostuje Jaska Vinogradar, dok u Buševec kod Poleta stiže Zrinski.

Klas i Kupa su u Mičevcu u subotu odigrali onako kako i priliči ekipama s dna ljestvice, bez postignutih golova. Obje ekipe i dalje nemaju niti jednu pobjedu ove sezone.

NK KLAS: Matija Sivec, Filip Šimić, Ivan Klišenić, Jan Knežević, Tomislav Šteko, Ivan Sviličić, Nikola Matulić, Hrvoje Dilberović, Luka Kopilović (Marko Samardžić 46'), Fran Matić, Josip Tadić.

NK KUPA: Tomislav Sečenj, Marijan Petković, Tomislav Petković, Ivan Šestak, Ivica Petković, Mihael Vranešić, Ivan Klasnić, Benjamin Pirša (Ivan Belečić 72'), Dario Vranešić (Davor Belečić 52'), Jurica Ruklić (Domagoj Grahovac 85'), Leon Klasnić (Stjepan Poturica 85').