Kapetan Hajduk odlučio derbi u Gradićima: Mraclin sačuvao pobjedu s igračem manje

15.04.2024. / Damir Žbulj

Nogometaši Mraclina slavili su u turopoljskom derbiju 4. NL Središte Skupina B na gostovanju u Gradićima, iako su cijelo drugo poluvrijeme igrali bez isključenog Ivana Rajiča...

Pogodak odluke za 0:1 postigao je kapetan gostiju Igor Hajduk već u 12. minuti utakmice!

Imali su i Gradići svoje prilike, Bencalić je pogodio okvir gola, a kad je Rajič u samoj završnici prvog dijela zaradio izravni crveni karton 200-tinjak domaćih navijača se ponadalo kako ova utakmica može ipak imati pozitivan ishod.

Međutim, ekipa Zorana Tomčića u nastavku nije uspjela poentiratii svladati pouzdanog Matejčića.

Bilo je vruće i nakon dvoboja, ali je ipak sve završilo bez incidenta: "Nakon završetka utakmice prilikom ulaska u službene prostorije kluba došlo je do međusobnog naguravanja i odgurivanje više igrača obje momčadi čiju eskalaciju je spriječila redarska služba," u zapisnik je nakon utakmice stavio delegat Zoran Smrekar.

NK GRADIĆI: Matej Božurić, Hrvoje Koleš (Stjepan Pralas 65'), David Posavec (Filip Božić 60'), Patrik Posavec (Nikola Daničić 60'), Jake Nicholas Donahue (Marko Preradović 46'), Josip Raković, Patrik Vojnić, Krešimir Budimir, Meheza Baross Ahouloumi (Bruno Kukoč 65'), Miljenko Bencalić, Hrvoje Krstanović (David Ćaćić 57').

NK MRACLIN: Karlo Matejčić, David Marjanović, Dominik Smolković, Josip Domitrović, Ivan Kaurin (Juraj Cvetnić 88'), Filip Dianežević (Marko Rakas 72'), Ivan Rajič (CK 45'), Igor Hajduk (Marin Sudar 88'), Matej Godinić (Ivan Kos 46'), Antonio Perić (Domagoj Matić 68'), Toni Borovac.

Mraclinu je ovo bilo 11. slavlje i trenutno je na petoj poziciji ljestvice s 38 osvojenih bodova, dva više od Jaske Vinogradar iz Jastrebarskog.

Gradići su sjajno otvorili proljetni dio natjecanja, ali su sada upisali i treći uzastopni poraz te su na pretposljednjem mjestu sa 16 osvojenih bodova, koliko ima i Lekenik, a bod manje od Topuskog i TOP-a iz Kerestinca.

U 22. kolu Gradići u subotu gostuju u Kutini kod Moslavine, a Jelačić, koji je u ovom kolu doma poražen od Libertasa, igra kod Moslavca u Popovači.

Mraclin će u nedjelju od 17 sati igrat doma protiv fenjeraša iz Hrastja.

Međutim, Mraclinci će u akciji biti i u srijedu, kad će od 16.30 sati na svojoj Grabi igrati dvoboj trećeg kola Kupa Grada Velike Gorice protiv Poleta iz Buševca. Preostala dva dvoboja se igraju idući tjedan, Lukavec gostuje u Kobiliću kod Vatrogasca, a Gradići igraju protiv Jelačića iz Vukovine.