Jelačiću poništen pogodak za izjednačenje, Libertas slavio autogolom, u nedjelju se igra derbi Gradića i Mraclina

14.04.2024. / Damir Žbulj

U dvoboju 21. kola 4. NL Središte Skupina B Jelačić je bez bodova u Vukovini ostao nakon minimalnog 0:1 poraza od Libertasa iz Novske, autogolom Frana Milatovića iz 15. minute susreta, nakon nesporazuma s vratarom Buđakom.

Domaćima su poništena dva pogotka, a posebno će se pamtiti trenutak iz 60. minute, kad je svirano da je lopta izašla izvan igre prije gola Jelačića.

Sudačka trojka Marija Cikojević iz Novaka, Blaž Crnoja iz Vrbovca i Dario Maras iz Dugog Sela završili su tako i u bilješki delegata Uroića: "Suđenje uz manje greške, a za objektivnost ocjene pogledat ću 60. minutu i je li lopta izašla van igre, kad je domaćin postigao pogodak za izjednačenje."

Filip Harambašić je tada zaradio javnu opomenu zbog prigovora, ali dvojbena odluka je ostala na snazi.

"Dva poništena pogotka ostavljaju gorak okus u ustima. Hvala dečkima što su ostali pribrani i dostojanstveni u porazu," poručili su iz Vukovine nakon svega.

U početnoj postavi trenera Jančetića bili su Buđak, Simichen, Maslač, Artuković, Josip Hrženjak, kapetan Nikić, Milatović, Klasnić, Ivaković, Harambašić i Nezirović, a s klupe su ušli Brešić, Koprivčić, Miletić, Augustić i Vuksanović.

U nedjelju od 16.30 sati igra se lokalni derbi Gradića i Mraclina, koji su se u sklopu 4. NL Središte Skupina B do sada sastajali pet puta. U prvom ovosezonskom okršaju Mraclin je opravdao ulogu favorita te je na kraju slavio 2:1, golovima Filipa Dianeževića i Ivana Kosa iz prvog poluvremena, dok je početkom nastavka Leon Šuman tek smanjio zaostatak.

Trenutni pogled na ljestvicu ponovno ukazuje tko je favorit, Mraclin je na petom mjestu s 35 osvojenih bodova, dok su Gradići skupili tek 16. Međutim, ekipa Zorana Tomčića je ovog proljeća ipak značajno podigla razinu svoje forme te će na domaćem terenu, pred svojim navijačima, uz dodatnu motivaciju borbe za ostanak u ovom rangu natjecanja, sigurno biti itekako opasan suparnik.