11.10.2010

Rukometaši pobjedili s plus 20

Ove nedjelje «razigrani» rukometaši RK Gorica i više nego uvjerljivo pobijedili su RK Moslavinu rezultatom 40:20. Goričani su vrlo lako prešli u vodstvo, koje nije bilo teško zadržati pred «nemoćnim» gostima. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 16:9, sredini drugog poluvremena 26:17 da bi u posljednjih 15 minuta Goričani na 14 pogodaka primili samo 3 gola.

Iako je Moslavina na posljednjem mjestu Dukat Premjer lige s jednom upisanom pobjedom, ova dva boda Gorici su itekako dobrodošla. Goričani su sada na 5.mjestu, ali nisu odigrane još dvije utakmice 6.kola zbog obveza klubova u međunarodnim natjecanjima. Svoja gostovanja još moraju odraditi NEXE iz Našica koji u ovom kolu gostuje u Splitu, i aktualni prvak Hrvatske, CO Zagreb kojeg čeka gostovanje u Karlovcu.

Sljedeći vikend Goričani su na gostovanju u Varaždinu kod momčadi Varteksa koji imaju 2 boda manje od njih, s dvije pobjede i dva poraza.

Spomenimo da je prošli tjedan gradonačelnik Barišić primio dekana Velikogoričkog veleučilišta Ivana Totha i predsjednika RK Gorice Nevena Karasa, koji su potpisali ugovor o poslovnoj suradnji, kojim goričko veleučilište daje određene pogodnosti rukometašima koji žele upisati neki od smjerova na istom. Potpisivanju je nazočio i mladi rukometaš Gorice, Ilija Brozović, koji će među prvima studirati na ovaj način. Veleučilište će uskoro ovaj način studiranja ponuditi i ostalim goričkim klubovima i sportašima.