02.03.2011

„ŠPORTAŠ GODINE 2010.“ – NOMINARANI I POBJEDNICI

I KATEGORIJA – ŠPORTAŠICA GODINE

1.       UNA KOVAČIĆ (SK TUROPOLJE), 1. MJESTO PRVENSTVO HRVATSKE, 1. MJESTO FINALE KUPA HRVATSKE, ŠPORTAŠICA III. KATEGORIJE;

2.       MIA LETICA (ŽRK GORICA) – VRATARKA I PONAJBOLJA IGRAČICA;

3.       MIRELA DELIĆ (KK VELIKA GORICA) – 3. MJESTO PH SENIORKE, EUROPSKI KARATE KLUB MLADIH, BRATISLAVA 3. MJESTO JUNIORKE;


 II KATEGORIJA – ŠPORTAŠ GODINE

1.       GIOVANNI CERNOGORAZ (SD GORD), 8. MJESTO PRVENSTVO EUROPE RUSIJA (120 OD 125 POGOĐENIH META), ŠPORTAŠ I. KATEGORIJE, 15. MJESTO SVJETSKI KUP, 2. MJESTO PRVENSTVO HRVATSKE, DVAPUT 1. MJESTO MEĐUNARODNI TURNIRI SLOVENIJA, DVAPUT 1. MJESTO KOLA KUPA HRVATSKE;

2.       MARKO GERMIN (SD GORD), 1. MJESTO KUP HRVATSKE, 2. MJESTO GRAND PRIX BEOGRADA, PRVAK ŽUPANIJE I 1. KOLA KUPA HRVATSKE;

3.       DINO BOŠNJAK (AK VELIKA GORICA) – 1. MJESTO MLAĐI SENIORI PH (5000 M), VIŠESTRUKI JUNIORSKI PRVAK HRVATSKE NA 3000 I 5000 M, ŠPORTAŠ III. KATEGORIJE, ISPUNIO NORMU IAAF (ATLETSKE SVJETSKE FEDERACIJE) I SIGURNI SUDIONIK SVJETSKOG JUNIORSKOG PRVENSTVA;

4.       MARKO LUKINIĆ (JK PINKY) – 3. MJESTO PH;

5.       LUKA POPOVČIĆ (KK RADNIK), TROSTRUKI JUNIORSKI PRVAK HRVATSKE (POJEDINAČNO, U PARU, MOMČADSKI)


III KATEGORIJA – EKIPA GODINE

1.       ŽRK GORICA – 2. MJESTO 3HRL; 4. MJESTO JESEN 2HRL-ŽENE;

2.       ŠK POLET – 4. MJESTO PH

3.       ŽOK AZENA – 4. MJESTO PH, 7. MJESTO PLAY-OFF, EUROCHALLENGE I CEV KUP, 2. KOLO.


IV KATEGORIJA – MOMČAD GODINE

1.       STRELJAČKO DRUŠTVO GORD – 1. MJESTO FINALE KUPA HRVATSKE, 2. MJESTO PRVENSTVO HRVATSKE, 1. MJESTO ŽUPANIJA, DVAPUT 1. MJESTO KOLA KUPA HRVATSKE;

2.       HRK GORICA – 1. MJESTO 1HRL, 11. MJESTO PREMIJER HRL JESEN 2010.;

3.       HNK GORICA – 1.MJESTO 3HNL, 1. MJESTO 2HNL JESEN 2010.;

4.       KK RADNIK, JUNIORI – PRVACI HRVATSKE MOMČADSKI I POJEDINAČNO;


V KATEGORIJA – TRENER GODINE

1.       DAMIR PETRAVIĆ (HNK GORICA) – 1. MJESTO 3HNL, 1. MJESTO 2HNL  JESEN 2010.

2.       TOMISLAV MESAROV (HRK GORICA) – 1. MJESTO 1HRL;

3.       DAMIR BOŠNJAK (AK VELIKA GORICA) – POD NJEGOVIM STRUČNIM VODSTVOM 11 JUNIORSKIH MEDALJA ATLETIČARA (9 ZLATNIH) I PROMOCIJA MLADIH ATLETIČARA,FIZIČKA  PRIPREMA HRK I KK GORICA;

 

VI KATEGORIJA – PROMIDŽBA VELIKOGORIČKOG ŠPORTA

1.       NOVINARI SN – MATO PAVIŠA, VITOMIR ŠTUBAN, IGOR ĐURAN, DAVID JOLIĆ

2.       DEAN KLAFURIĆ, IZBORNIK ŽENSKE NOGOMETNE REPREZENTACIJE

 

VII KATEGORIJA – NOGOMETNA MOMČAD GODINE

1.       HNK GORICA – 1. MJESTO 3HNL, 1. MJESTO JESEN 2010 2HNL;

2.       NK MRACLIN – 5. MJESTO 4HNL SEZONA 2009/2010., 5. MJESTO JESEN 2010.;

3.       NK UDARNIK – 6. MJESTO JESEN 2010.;

4.       NK DINAMO HIDREL – 1. MJESTO JŽNL, JESEN 2010.


VIII KATEGORIJA – NOGOMETAŠ GODINE

1.       MATIJA DVORNEKOVIĆ (HNK GORICA) – NAJBOLJI IGRAČ 2HNL PO PORETKU SPORTSKIH NOVOSTI;

2.       VEDRAN BREBRIĆ (NK MRACLIN) – PONAJBOLJI NAPADAČ LIGE, VODEĆI U PORETKU 4HNL SPORTSKIH NOVOSTI;

3.       TOMISLAV PEK (HNK GORICA) – MEĐU NAJBOLJIM IGRAČIMA 3HNL-e PROLJEĆE 2010., I JESEN 2010 U 2HNL-e;

 

IX KATEGORIJA – ŠPORTSKI DJELATNIK GODINE

1.       DRAŽEN BAČURIN (HRK GORICA) IZVRŠNI DIREKTOR KLUBA;

2.       TOMISLAV LUKŠIĆ (NK GRADIĆI);

3.       MATE KOVAČ (ŽRK GORICA).

 

X KATEGORIJA – NADA GODINE

U kategoriji se vrednuju športaš/ica do 15 i do 18 godina zasebno

1.       JURAJ GMIŽIĆ (1993., SD GORD) - 3. MJESTO POZIVNI TURNIR ZA SASTAV REPREZENTACIJE HRVATSKE;

2.       JOSIP KALISAR (1997., SD GORD) – 11. MJESTO PRVENSTVO HRVATSKE;

3.       DOMAGOJ FERENČINA (HRK GORICA), NAJBOLJI MLADI IGRAČ KLUBA;

4.       MARKO DŽOLAN (HNK GORICA) – PONAJBOLJI IGRAČ JUNIORA

5.       KARLO MILINKOVIĆ (1994., KK RADNIK), DVOSTRUKI JUNIORSKI PRVAK HRVATSKE (PAROVI, MOMČADSKI)

6.       IVAN MALIĆ (1995.,AK VELIKA GORICA) – 1. MJESTO JUNIORI PH I KUP HRVATSKE 1500 M, 1. MJESTO PH KADETI (1000 I 3000 M), 1. MJESTO PH KROS;    U-15

7.        MARTIN PETROVIĆ (1998.,STK STANFAR) – 1. MJESTO KADETI SREDNJA HRVATSKA, 3. MJESTO MEĐUNARODNI TURNIR TOVA STIPANČIĆ;

8.       IGOR TIHI (1994, JK PINKY) – PH U-17 1. MJESTO;

9.       DOROTEA JANKOVIĆ (1996. JK PINKY) – 2. MJESTO PH U-15;

10.   IVAN TOMAC (1999. JK PINKY) – 3. MJESTO PH U-13;

11.   ALEN GRDENIĆ (1997.,KK VELIKA GORICA) – GRAND PRIX CROATIA 1. MJESTO, 3. MJESTO PH MLAĐI KADETI, CRO CUP 1. MJESTO MLAĐI KADETI

12.   VALENTINA PLEIĆ (1995.,KK VELIKA GORICA) – 1. MJESTO PH JUNIORKE, EUROPSKI KARATE KUP MLADIH 3. MJESTO KADETKINJE; U-18

13.   INES GRDENIĆ (1998.,KK VELIKA GORICA) –  KARATE EUROPA KUP MLADIH, BRATISLAVA 1. MJESTO (UČENICE), 1. MJESTO PH UČENICE, GRAND PRIX CROATIA 1. MJESTO UČENICE, 3. MJESTO MLAĐE KATEKINJE, 1. MJESTO PH UČENICE – 3. MJESTO PH MLAĐE KADETKINJE; U-15

14.   MATIJA MATIĆ (1994.,KK GORICA) , NAJPERSPEKTIVNIJI KADET KLUBA

15.   DINO BOŠNJAK (1994., AK VELIKA GORICA) rezultati vidi pod Športaš godine  U-18

16.   MIHAELA BLAŽEKA (2000., ŠK POLET), 2. MJESTO PH KADETKINJE, PREDSTAVNICA HRVATSKE NA EP 2011..

 

 XI KATEGORIJA – ŠPORTAŠ S INVALIDITETOM

1.       IGOR PEJAK – ŠDOTI USPON, 1989., STUDENT EKONOMSKOG FAKULTETA U ZAGREBU, 1. MJESTO PRVENSTVO HRVATSKE, STOLNI TENIS…

 

 



Najave - Sport

U subotu, 3. prosinca u Osijeku u 17 sati.
KK VRIJEDNOSNICE OSIJEK - KK GORICA
U subotu, 3. prosinca u Srednjoškolskoj dvorani u 19 sati.
HRK GORICA - RK METALAC
U subotu, 3. prosinca u Rijeci u 18 sati.
HAOK RIJEKA CO - ŽOK AZENA
U subotu, 3. prosinca od 9,00 do 21,00 sat u Gradskoj sportskoj dvorani. Sudjeluju klubovi Nogometnog središta Velika Gorica.
U nedjelju, 4. prosinca u Gradskoj sportskoj dvorani u 19,15 sati.
OK GORICA - OK DARUVAR
U subotu, 3. prosinca u Sisku u 19,30 sati.
ŽRK SISAK - ŽRK UDARNIK