01.02.2011

Završne sekunde odlučivale o pobjednicima

Košarkaši Gorice za dva poena izgubili su utakmicu od momčadi Zrinjevca 61:63 (16:16, 18:9,16:15, 11:23).

Nakon ravnopravne prve četvrtine Goričani su nastavili voditi igru u drugoj četvrtini, no zatim su se dečki sa Zrinjevca «probudili» da bi u posljednjem djelu utakmice uspjeli nadigrati domaću momčad s 12 poena više od domaćina. Gorica nije izdržala pritisak do kraja i tako im je promakla prilika da iznenade Zagrepčane. Poraz u 15.kolu A-2 lige spustio je Goricu na 9.mjesto, a nedjeljni protivnicu su se uspeli na čelo ljestvice.

VG Basket je ponovno upisao pobjedu, ovaj put u gostima. Rezultatom 65:68 pobijedili su KK Silent odnijevši pobjedu tricom Matije Koštića par sekundi prije nego što je sirena oglasila kraj susreta. Tako su osvojili nove bodove i zadržali se među prve tri momčadi C-1 lige.