15.11.2010

Uspješan vikend sportašica

Sportski vikend jako je dobro prošao za gradske sportašice. U subotu na gostovanju u Slavonskom Brodu odbojkašice Azene pobijedile su ŽOK Marsonia 0:3, a rukometašice Gorice osvojile su nove bodove na domaćem terenu protiv ŽRK-a Sloga, rezultatom 26:23.

Azena nije imala previše problema sa Slavonkama, koje su u prvom setu donekle parirale Velikogoričankama, ali uigrana ekipa trenera Rešetara osvojila je prvi set 23:25. U druga dva seta Brođanke nisu uspijevale pratit igru, i Azenašice su lako došle do pobjede osvojivši drugi set 17:25, odnosno treći 16:25.

S četiri pobjede i dva poraza, ŽOK Azena nalazi se na trećem mjestu Superlige s 11 osvojenih bodova. Ispred njih su na prvom mjestu ŽOK Vukovar s maksimalnih 18 bodova zasad, te na drugom mjestu ŽOK Cestorad s kojim se susreću u 7.kolu, točnije ove nedjelje u 18h.

Rukometašice Gorice u 6.kolu pobjedile su ekipu Sloge iz Svete Nedjelje rezultatom 26:23, te nastavljaju jako dobru igru u 2.hrvatskoj rukometnoj ligi. S 10 bodova nalaze se na 3. mjestu tik uz Orijent Presoflex i vodeći klub Dugo Selo55. Sve tri momčadi imaju isti broj bodova, jednu izgubljenu i 5 dobivenih utakmica. Gorica je na trećem mjestu zbog najmanje gol razlike +17, Orijent Presoflex ima +39, a Dugo Selo55 na vrhu je ljestvice zahvaljujući jednom golu više, tj. razlika je +40.

Hoće li se nešto promijeniti, znat će se već u subotu kada jedne protiv drugih igraju momčadi s vrha ljestvice. Gorica tako gostuje kod Orijenta, a Dugo Selo55 igra protiv Lokomotive koja je na 4.mjestu.