06.11.2010

U Suhopolju potvrđeno vodstvo

Nakon gostovanja u Suhopolju gdje su pobijedili domaćine 2:0, nogometaši Gorice do daljnjega ostaju na čelu ljestvice 2.Hrvatske nogometne lige.

Prema riječima igrača, u Suhopolju su domaćini na početku čak i pritisnuli goste na njihovu polovicu terena i prvih 15 minuta pružali čvrstu igru, no to je bilo sve što su im Goričani dopustili. Iako se prvo poluvrijeme završilo bez pogodaka, ubrzo nakon povratka na teren Goričani su pokazali Suhopolju da su ondje došli po nova tri boda.

Prvi je to potvrdio odlični Igor Hajduk u 54. minuti igre, kada postiže gol za vodstvo Gorice. Nakon toga Suhopoljani se nisu previše približavali vratima Gorice. I kada se već mislilo da će minimalnom pobjedom Goričani krenuti kući, Sedmak u 90.minuti trese mrežu za 2:0. Podsjetimo, Celčić, Pek i Perić nisu igrali zbog žutih kartona, no i bez tih standardnih igrača Gorica i dalje pobjeđuje.

- Jednostavno rečeno, bili smo bolji! - kratko nam je poručio Igor Hajduk koji i sljedeće subote očekuje pobjedu svoga kluba, kada u 14h na stadionu Radnik dočekuju HNK Vukovar 91’.

Do zimskog prekida ostala su još tri kola u kojima HNK Gorica igra protiv momčadi koje obitavaju na dnu ljestvice. Ne bude li "kiksanja" zimski prekid dočekat će kao vodeća momčad lige.