[VIDEO] Osijek preokretom do slavlja, Gorica upisala treći uzastopni poraz

09.12.2018. / Damir Žbulj

U dvoboju 17. kola HT Prve lige Osijek je preokretom stigao do pobjede na gostovanju u Velikoj Gorici, čime se našem prvoligašu revanširao za poraz u prvom dijelu sezone u Gradskom vrtu. Utakmica nije mogla bolje početi za Goricu, Nizozemac Joey Suk je u ranoj fazi osigurao prednost, ali su Bijelo-plavi, ovaj put 'crveni', u završnici prvog poluvremena stigli do poravnanja, a 15-ak minuta prije kraja i do pogotka vrijedna sva tri boda...

Gorici je ovo treći uzastopni poraz, nakon domaće utakmice s Istrom i gostovanja kod Dinama, a prije posljednje ovogodišnje utakmice u petak kod Lokomotive.

Trener Jakirović nije imao prevelikih dilema oko sastavljanja početne postave, nije bilo suspendiranih zbog kartona, nije bilo novih ozljeda pa su ispred Kahline bili Mchedlishvili, kapetan Čagalj, Oboabona i Čabraja. Maloča i Marina bili su u sredini vezne linije, iza Dvornekovića, Suka i Atiemwena, dok je u špici naravno bio Poljak Zwolinski.

Vrhunski je Gorica otvorila dvoboj na Gradskom stadionu, već u 12. minuti došla do prednosti, a pogodak je stigao neposredno nakon slobodnog udarca Osijeka! Udarac Bočkaja obranio je Kahlina, brzinski je ispucao loptu prema protivničkom kaznenom prostoru, Atiemwen je dobio skok u duelu sa Škorićem, lopta je stigla do Zwolinskog, poljski napadač majstori proigrava Suka, koji je izbjegao zaleđe i smireno poentirao pored Malenice.

Ubrzo je moglo bizi i 2:0 na novom Goričkom semaforu. Atiemwen je snažno opalio prema golu Osijeka, no, nažalost nije bilo dovoljno precizno.

Osječani su do poravnanja stigli u samoj završnici poluvremena. Čagalj je srušio Mudražiju, a Mirko Marić je uspio svladati Kahlinu. Vratar velikogoričkog prvoligaša bio je na lopti, ali lopta mu kroz prste ipak prolazi u mrežu.

Poslije nekoliko minuta igre u nastavku promrzli navijači Gorice već su slavili novo vodstvo, ali je udarac Zwolinskog glavom završio u vanjskom dijelu mreže.

Jakirović se za prvu zamjenu odlučio u 65. minuti kad je oporavljeni Lovrić ušao umjesto Dvornekovića i odmah je mogao do zgoditka. Sjajno je tukao iz slobodnog udarca, ali je Malenica odlično intervenirao.

Kahlina se u 73. minuti ponovno iskazao, ali dvije minute kasnije ipak nije zaustavio napad Osijeka. Bočkaj je ubacio s lijeve strane, a na drugoj vratnici je Alen Grgić, atraktivnim volej udarcem, probio vratara domaće momčadii zakucao loptu pod gredu.

Strateg Gorice je tada sve karte bacio na napad. Miya je ušao umjesto Maloče, u završnici je izvadio Čaglja, a ubacio Šrolera, no, nažalost nije to urodilo plodom i Osijek se tako 'osvetio' za poraz u Gradskom vrtu i na velikogoričkom stadionu stigao do vrijedne pobjede i proboja na treću poziciju na ljestvici.

U sudačkoj nadoknadi Mario Marina je zaradio drugu javnu opomenu i nažalost neće biti na raspolaganju u posljednjem kolu prije zimske pauze, u petak 14. prosinca na gostovanju kod četvrte Lokomotive.

Gorica je ostala na petom mjestu s 26 bodova, ali Hajduk je stigao na samo tri boda zaostatka prije posljednjeg kola jesenskog dijela sezone.

HNK Gorica: Kahlina - Mchedlishvili, Čagalj (Šroler 88'), Oboabona, Čabraja, Marina, Maloča (Miya 77'), Dvorneković (Lovrić 65'), Suk, Atiemwen, Zwolinski. Na klupi: Branescu, Muhammed, Žutić, Moro.