[VIDEO] Hamad debitirao pogotkom, Prelecova Istra zasluženo uzela bod

25.08.2019. / Damir Žbulj

Nije to ponovno bila Gorica kakvu su očekivali navijači ove nedjelje na Gradskom stadionu, a skupilo ih se gotovo dvije i pol tisuće. Što zbog izostanka 'kartoniranih' Lovrića i Ndiayea, što zbog prodaje Miye, a ponešto i zbog dobre taktike 'gostujućeg' trenera Preleca, Goričani nisu imali previše ofenzivnih rješenja i na kraju mogu biti i zadovoljni s konačnih 1:1 (0:1) i osvojenim bodom.

Ivan Prelec vratio se u svoju Veliku Goricu za kormilom Istre 1961 i dobro je pripremio svoju donekle i limitiranu momčad, koja je u ovom trenutku bila pretvrd orah za Jakirovićevu družinu.

Gosti su rano poveli, ubačaj Šime Gržana već je u petoj minuti Petar Bosančić glavom proslijedio u mrežu Kahline.

U poprilično slabašnom prvom poluvremenu nije se previše toga niti događalo,. Žuto-zeleni su se povukli i vrebali svoju priliku iz kontranapada, dok Gorica jednostavno nije imala ideju kako probiti taj obrambeni blok.

Ipak, na poluvremenu je trener Jakirović izgleda 'očitao bukvicu' svojim nogometašima, u igru je uveo novopridošlog Čanađiju, koji je odmah unio živost u igru Gorice, što je i pokazao sjajnim dalekometnim udarcem nedugo nakon što je lopta krenula s centra.

Nakon samo deset minuta nastavka domaći su stigli do izjednačenja, što je donijelo i nadu kako je vrlo lako moguć i potpuni preokret.

Sjajnu akciju i dodavanje Maslowskog je u pogodak pretvorio još jedan prvoligaški debitant, Jiloan Hamad, koji je u ovom dvoboju zaigrao na krilu, a pokazao je, dok je imao snage, kako će biti pravo pojačanje za goričku momčad.

KAHLINA SPASIO BOD

Imala je Gorica do kraja svoje šanse, sudac Bebek je poništio gol zbog zaleđa, no, gosti su u konačnici bili ti koji su žalili za sva tri boda, jer je Kahlina kapetanski u finišu dvoboja čak dva puta spašavao mrežu, poslije prodora i udaraca Gržana i Ćužea.

Nakon posljednjeg zvižduka igrači Gorice popadali su po travnjaku, iscrpljeni i razočarani ishodom. Pružili su možda i svoj maksimum, ali u ovom trenutku to nije bilo dovoljno da se svlada Prelecova Istra.

Novu priliku za bodove imat će u idućem kolu na gostovanju u Varaždinu, ali prije toga ih očekuje pretkolo Hrvatskog nogometnog kupa, u srijedu na Gradskom stadionu protiv trećeligaša Zagorca iz Krapine.