[VIDEO] Goričani porazom kod Škrljeva izbjegli Cedevitu u doigravanju

20.04.2019. / Damir Žbulj

Košarkaši Gorice poraženi su na gostovanju kod Adria Oil Škrljeva s 82:79 (22:17, 23:19, 16:26, 21:17) te će u prvom krugu doigravanja za naslov prvaka Hrvatske igrati protiv Splita, kojeg su ove sezone već tri puta svladali, dva puta u prvenstvu i jednom na završnici Kupa Kreše Ćosića...

Škrljevo je bolju igru u prve dvije dionice okrunilo vodstvom na poluvremenu rezultatom 45:36. Predah je trener Josip Sesar izgleda jako dobro iskoristio da neke stvari pojasni svojim igračima, koji su u nastavku bili puno razigraniji. Treću dionicu dobili su s deset razlike i u posljednjih deset minuta ušli su s minimalnim vodstvom (61:62).

Goričani u neizvjesnoj završnici ostaju bez pobjede, ali dobra je stvar što su ovim porazom u četvrtfinalu izbjegli Cedevitu, branitelja naslova i glavnog favorita za novu titulu.

Sjajnu utakmicu odigrao je Lovro Mazalin s 26 poena, devet skokova i tri asistencije. Marko Baković dodao je 14 koševa i deset skokova, dok je 12 poena dodao Ljubo Prgomet...

Velikogoričanin David Ušić nije igrao za domaće, a do pobjede ih je predvodio Karlo Uljarević s 22 poena, koji je s istekom vremena pogodio i tricu za pobjedu domaćina.

U derbiju posljednjeg kola regularnog dijela sezone Cedevita je nadigrala Cibonu s 99:84, Zadar je slavljem u Šibeniku (70:73) preuzeo prvu poziciju prije početka doigravanja. Bosco se porazom u Zaboku 97:79 oprostio od HT Premijer lige, dok će u doigravanje za ostanak Hermes Analitica, koja je sa 103:97 izgubila u Osijeku kod Vrijednosnica.

Splićani su prije playoffa s 95:79 slavili u Sinju kod Alkara.

Četvrtfinale se igra na dvije dobivene utakmice, prva se igra idući tjedan na Gripama, a bolji iz dvoboja Splita i Gorice ide na pobjednika okršaja Cibone i Zaboka.