[VIDEO] Goričani bez ikakvog opuštanja i kod Rudeša

08.04.2018. / Damir Žbulj

Apsolutno nikakvih problema nisu imali košarkaši Gorice na gostovanju kod Rudeša, koji je ove sezone do gostovanja ekipa Josipa Sesara imao tek dva domaća poraza.

Goričani su u 19. kolu upisali i 19 pobjedu, završilo je s više nego uvjerljivih 67:104 (24:29, 22:26, 11:20, 10:29).

Nikakvog opuštanja nije bilo, iako su naši košarkaši već ranije potvrdili povratak među prvoligaše.

U prvom poluvremenu Gorica si je dopustila luksuz da primi čak 46 poena, uz +9 na semaforu. Međutim, u nastavku je to bila neka sasvim druga priča. Uz razigrani napad i obrana je bila na razini najdominantnije ekipe prvenstva, a protivnik je u trećoj i četvrtoj dionici uspio zabiti tek 21 poen.

Marko Petrović bio je najraspoloženiji s 18 koševa, tri asistencije i tri skoka. Ljubo Prgomet i Ivan Penić dodali su svaki po 16, dok su Ante Mašić, Paško Vrlika i Ivan Majcunić, koji je imao i sedam skokova, postigli po 12 poena. Karlo Mikšić je upisao devet asistencija i šest koševa.

U preostalim susretima 19. kola Prve muške lige Podravac je s 94:91 slavio kod Kvarnera 2010, Bosco je s 81:76 upisao pobjedu kod drugoplasiranog Agrodalma, Grafičar je s 88:82 dobio Šanac, dok je Universitas poražen u Puli s 89:78. KK Istrauni je kod kuće svladao Borovo s 83:71.

U idućem kolu Gorica u subotu 14. travnja od 20 sati dočekuje Kvarner 2010.

(Foto: KK Rudeš)