[VIDEO] Gorica 'zamrznula' Bosco na 'minus 30'

14.10.2018. / Damir Žbulj

Nakon poraza u prvom kolu u Šibeniku košarkaši Gorice upisali su izuzetno uvjerljivu pobjedu u prvoj domaćoj utakmici u povratničkoj premijerligaškoj sezoni. Protiv 'starog znanca' iz prošlosezonskog društva Prve muške lige ekipa Josipa Sesara ponovno je bila uvjerljiva te je na kraju slavila rezultatom 98:68 (32:9, 20:23, 20:13, 26:23).

Pitanje pobjednika odlučeno je praktički nakon prve dionice, kad su velikogorički košarkaši stigli do 32:9. Prednost na poluvremenu bila je 20 poena (52:32), dok je Gorica u nastavku odigrala bez opuštanja i 'milosti' za suparnika.

Prgomet je predvodio s 22 poena, Marko Baković je dodao 16 koševa, dok su Marin Zrnić i Karlo Mikšić dodali svaki po 15 poena.

Odličan je bio i Ivan Majcunić s 11 poena te čak sedam ukradenih lopti i pet asistencija, dok je Borna Kapusta, uz pet koševa, imao i čak deset asistencija.

Kod gostiju bolji od ostalih Ogrizović s 13 poena, šest skokova, pet asistencija i četiri osvojene lopte

DEBITIRAO NOVI CENTAR

Za Goricu je debitirao i Imran Polutak, 22-godišnji centar, mladi BiH reprezentativac rodom iz Švicarske, koji ima iskustvo igranja ABA lige s Krkom iz Novog Mesta, dok je prije dvije sezone igrao za Zabok te je imao prosjeku nešto više od 11 poena i četiri skoka po utakmici. Polutak je protiv Bosca za 14 minuta upisao dva poena, tri skoka, asistenciju i tri izgubljene lopte.

U preostalim susretima drugog kola Alkar je u Sinju s 96:82 nadigrao Hermes Analiticu, Vrijednosnice Osijek su s 97:79 svladale Škrljevo, dok je Zabok predvođen Markom Tomasom napravio senzaciju protiv Zadra, nadoknadivši zaostatak od 24 poena i upisavši spektakularnu pobjedu. U nedjelju igraju Split i Cedevita, dok Cibona u ponedjeljak dočekuje GKK Šibenik.

Goričani u trećem kolu, u četvrtak 18. listopada od 17 sati, gostuju upravo kod Zadra.