[VIDEO] Gorica izgubila kod Maribora, Miya zabio u slavlju Ugande

15.10.2018. / Damir Žbulj

Nogometaši Gorice reprezentativnu pauzu iskoristili su za pripremnu utakmicu protiv slovenskog velikana Maribora. Na gostovanju u Sloveniji  upisali su minimalan poraz rezultatom 1:0 (0:0).

Već u osmoj minuti domaćin je imao najstrožu kaznu! Lovrić je skrivio penal, ali je Kahlina ponovno sjajno reagirao i obranio udarac s bijele točke Mešanovića.

Pogodak odluke zabio je Tavares u 56. minuti dvoboja.

U početnoj postavi trenera Jakirovića bili su Kahlina, Matošević, Oboabona, Jovičić, Čabraja, Žutić, Suk, Lovrić, Šroler, Zwolinski i Aršakjan, dok su u nastavku priliku dobili i Branescu, Čagalj, Krizmanić, Špičić, Marina, Zenko, Dvorneković i Dabro.

MIYA ZABIJA ZA UGANDU

Ofenzivac Gorice Farouk Miya dobio je poziv reprezentacije Ugande te je u kvalifikacijama za Afrički kup nacija postigao pogodak iz kaznenog udarca, u 3:0 slavlju protiv Lesota.

U utorak je na rasporedu prijateljsko gostovanje kod drugoligaša Sesveta, bivše ekipe Sergeja Jakirovića.

Goričani su trenutno na četvrtoj poziciji ljestvice HT Prve lige, a u idućem kolu čeka ih gostovanje kod Slaven Belupa u Koprivnici, u nedjelju 21. listopada od 15 sati.

U preostalim susretima Rijeka s novim trenerom Igorom Bišćanom u petak gostuje u Zaprešiću, u subotu Rudeš dočekuje Osijek, a Dinamo je gost Istre 1961 u Puli, dok je u nedjelju Lokomotiva domaćin Hajduku.

Na ljestvici strijelaca Poljak Zwolinski je na vrhu sa sedam golova, koliko ima i Kastrati iz Lokomotive.